Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Bardhë e qetë drejtkëndësh e përpunuar 99% 99.5% Alumina Qeramike
Bardhë e qetë drejtkëndësh e përpunuar 99% 99.5% Alumina Qeramike
Bardhë e qetë drejtkëndësh e përpunuar 99% 99.5% Alumina Qeramike
Bardhë e qetë drejtkëndësh e përpunuar 99% 99.5% Alumina Qeramike

Bardhë e qetë drejtkëndësh e përpunuar 99% 99.5% Alumina Qeramike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Min. Wall Thickness: 0.6mm

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Application: Ceramic Pin, Ceramic Insert, Ceramic Rod

  Material: Alumina

  Color: Pure White, Ivory, Black

  Max. Overall Length: 2500mm

  Max. Side-length: 50 Mm X 30 Mm

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Bardhë e qetë drejtkëndësh e përpunuar 99% 99.5% Alumina Qeramike

Shufrat qeramike të aluminit të ngurta ofrojnë rezistencë të shkëlqyeshme ndaj korrozionit, izolim të lartë, forcë të jashtëzakonshme mekanike. Nuk do të ndikojë dhe dëmtojë sipërfaqen e shufrës edhe nëse dielli i gjatë, shiu, lagështia ose faktorë të tjerë të motit, gjithashtu rrezet ultravjollcë nuk mund të ndryshojnë cilësinë e sipërfaqes së shufrës. Ndërkohë, shufrat e aluminit kanë qëndrueshmëri kimike, stabilitet termik, forcë të lartë mekanike dhe ngurtësi. Këto avantazhe sigurohuni që shiriti i aluminit është kompetent në kushte të rënda pune.
Kompania jonë furnizon një gamë të gjerë të shiritit të aluminit janë bërë nga një gamë e lartë e pastërtisë së materialeve nga 95% në 99.7%, nga ajo që performanca dhe parametri arrijnë në nivelin ndërkombëtar, ne gjithashtu furnizojmë trajtim lustrimi dhe lustrimi në sipërfaqen e shufrës, të cilat bëjnë shufrat janë të lëmuara dhe rrisin performancën e saj në aplikim

Specifikimi i shufrave qeramike të aluminit:

1. Përmbajtja e aluminit: 96%, 99%, 99.5%, 99.7% opsionale

2. Maksimumi. gjatësia anësore: 30 mm x 20 mm, max. gjatësia të jetë 2500 mm

3. Opsioni i ngjyrave: fildish, ngjyrë bezhë, e bardhë, rozë, e zezë ose e personalizuar

4. Format e disponueshme të shufrave qeramike: të rrumbullakëta, katrore, drejtkëndëshe, ovale

5. Mbarimi i sipërfaqes: lustrim, lustrim, metalizues për lidhjen qeramike me metal


Karakteristikat kryesore të shufrave qeramike të aluminit:

1. Trupi i dendur qeramik me densitet te larte, mbi 3.65g / cm3

2. Rezistencë e shkëlqyer ndaj konsumit, fërkimit të ulët, mbi 276 herë sesa çeliku inox

3. Forca e lartë e izolimit, mund t'i rezistojë tensionit të lartë dhe rrymës së lartë

4. Stabilitet i shkëlqyeshëm kimik, mund t'i rezistojë shumë acideve të forta dhe alkalinave

5. Cilësi e shkëlqyeshme dhe diamant - si cilësia e sipërfaqes përmes lustrimit ose lakimit

6. Arrihet nevoja dimensionale me precizion të lartë përmes bluarjes ose përpunimit të imët


Alumina shufra qeramike katror / drejtkëndëshe me kallëpe të gatshme

Length x Width (mm) Material Length (mm) Length x Width (mm)
Material
Length (mm)
1.8 x 1.0

95%, 99%,

 99.5%  alumina

≤1000 9.5 x 8.2 

95%, 99%,

 99.5%  alumina

≤2500
2.4 x 2.4 ≤1000
9.6 x 5.5  ≤2500
2.5 x 2.5  ≤1000
10 x 2.0 ≤2500
4.0 X 4.0 ≤1000
10 x 4.0  ≤2500
5.0 x 5.0  ≤1000
10 x 4.5 ≤2500
6.35 x 6.35 ≤2500
10 x 5.0 ≤2500
7.5 x 5.0 ≤2500
12 x 4.5  ≤2500
8.5 x 8.5  ≤2500
12 x 8.0 ≤2500
9.0 X 8.2 ≤2500
15 x 15 ≤2500
Vërejtje :

1. Të gjitha shufrat qeramike / drejtkëndëshe të listuara më sipër mund të shkurtohen në gjatësi të përcaktuara

2. Ne mbështesim një shumëllojshmëri të shufrave qeramike të aluminit të personalizuar, ju lutem mos ngurroni të kontaktoni nëse nevojitet një madhësi e veçantë.

3. Këto shufra alumini katror / drejtkëndor qeramike mund të lëmohen, tokë e imët me dimensione precize.


Produkte të lidhura me shufra qeramike të aluminit të ngurta:

Magnesia stablized zirconia ceramic rodLong alumina ceramic rodceramic guide pin


Pse na zgjodhet ne?

1. Kërkesat e bëra me porosi të ndihmës, çfarëdo qoftë ajo, është provë, ose kërkesë për vëllim të lartë për kosto poshtë

2.Mbi mbi 15 vjet OEM, përvojë prodhuese ODM dhe ekip profesional

3. Me pajisje të përgjithshme prodhuese të brendshme nga formimi në procesin sekondar.

4. pricemimi konkurrues me kërkesë të nivelit të ulët MOQ , dhe shpërndarje fleksibël dhe në kohë

5. Disponueshmëria e mostrave falas për shufrat qeramike të aluminit të furnizuar, por kostoja e mbledhur e mbledhur.


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

1. P: Cilat metoda të formësimit përdorni rregullisht?

Përgjigje: Ne zakonisht përvetësojmë nxjerrjen, presionin e thatë dhe presionin e ftohtë isostatik për të prodhuar shufra qeramike.

2. P: Cilat metoda të formësimit kanë një densitet të lartë?

A. Dendësia përmes shtypjes izotatike është më e lartë se metodat e tjera të rregullta të formësimit për shkak të presionit më të madh të formësimit.

3. P: A mbështesni specifikimet e personalizuara ose nevoja të veçanta?

Përgjigje: Po, ne jemi në dispozicion për të ofruar shërbim të bërë me porosi sipas vizatimeve teknike ose mostrave praktike.

4. P: Whatfarë pastërtie e aluminit për shufrën e aluminit qeramik ju furnizoni?

Përgjigje: Ne furnizojmë me pastërti të ndryshme të aluminit duke filluar nga 95% ~ 99.7%, do t'ju rekomandojmë pastërtinë e duhur për aplikimin tuaj.

5. Whatfarë tolerance e dimensioneve mund të arrini?

A: Për gjatësinë anësore me +/- 1% të dimensioneve pa bluarje precize. Nëse nevojitet madhësi me saktësi të lartë, mund ta bëjmë që të jetë +/- 0.01 mm

6. A jeni i disponueshëm për të furnizuar mostra falas për kontrollimin e cilësisë?

Po, ne mund të furnizonim mostra falas në magazinë për klientin për kontrollimin e cilësisë, por kostoja e transportit duhet të mblidhet.

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta