Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Shufër qeramike me saktësi të lartë pastërtie 95% oksid alumini
Shufër qeramike me saktësi të lartë pastërtie 95% oksid alumini
Shufër qeramike me saktësi të lartë pastërtie 95% oksid alumini

Shufër qeramike me saktësi të lartë pastërtie 95% oksid alumini

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Max. Overall Length: 500mm

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Min. ID: 1mm

  Min. Wall Thickness: 0.6mm

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Application: Ceramic Pin, Ceramic Insert, Ceramic Rod

  Material: Alumina

  Color: Pure White, Ivory, Black

  Max. OD: 50mm

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Shufër qeramike me saktësi të lartë pastërtie 95% oksid alumini

Shufrat qeramike të aluminit janë bërë nga materiale qeramike të aluminit me pastërti të lartë, të formuara nga shtypja e thatë, shtypja e nxehtë, shtypja e ftohtë isostatike, shkrirja e temperaturës së lartë dhe përpunimi preciz, me një numër avantazhesh, siç janë rezistenca ndaj gërryerjes, rezistenca ndaj korrozionit, fortësia e lartë, rezistenca e lartë dhe koeficienti i ulët i fërkimit. Për shkak të këtyre pronave, shufrat qeramike të aluminit mund të funksionojnë nën mjedis të ashpër, si temperatura më e lartë e punës 1600 shkallë celsius, ambienti acidi dhe alkaline etj.

Materialet tona të rregullta qeramike janë zirkonia, alumina 95% ~ 97%, alumina 99%, alumina 99.5%, alumina 99.9%, nitrat silikoni, etj. Ato përdoren gjerësisht në pajisjet mjekësore, makineri precize, pajisje matëse dhe testuese të sakta dhe lazer pajisje

Specifikim:

1. Forma të disponueshme të shufrave qeramike: të rrumbullakëta, katrore, drejtkëndëshe dhe në formë ovale

2.Kontrolli i aluminit në dispozicion: 75%, 85%, 90%, 95%, 99%, 99.5%, 99.7% opsional

3. Metodat e formimit në dispozicion: nxjerrje, presion izostatik, presion i thatë, presion i nxehtë

4. Aftësia e dimensionit: diapazoni shkon nga 0.4 ~ 50 mm, gjatësia shkon nga 2 ~ 1000 mm

5.Mbarimi i sipërfaqes: sipërfaqja cilindrike që duhet të jetë diamant - si lëmuar, lustrim dhe metalizues


Produkte të lidhura:

Magnesia stablized zirconia ceramic rodHigh precision c799 alumina ceramic barceramic guide pin


Pse na zgjodhet ne?


1. Mbështetni nevojën e bërë me porosi , çfarëdo qoftë, është projekti i prototipit, ose programi i uljes së kostos.

2. Me më shumë se 15 vjet OEM, përvojë prodhuese ODM dhe ekip me përvojë

3. Me pajisje të përgjithshme prodhuese të brendshme nga formimi në procesin sekondar.

4. pricemimi konkurrues me kërkesë të nivelit të ulët MOQ dhe shpërndarje fleksibël dhe në kohë

5. Disponueshmëria e mostrave falas për shufra qeramikë të furnizuar, por ngarkesa e mbledhur e mbledhur


Paraqitja e ndërmarrjes

Company profile


Përparësia jonë

Workshop and quality guarantee


Informacioni i kontaktit

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta