Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Threads me saktësi të lartë 99 shufra qeramike Alumo 99 Al2o3
Threads me saktësi të lartë 99 shufra qeramike Alumo 99 Al2o3
Threads me saktësi të lartë 99 shufra qeramike Alumo 99 Al2o3

Threads me saktësi të lartë 99 shufra qeramike Alumo 99 Al2o3

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Application: Ceramic Pin, Ceramic Insert, Ceramic Rod

  Material: Alumina

  Color: Pure White, Ivory, Black

  Max. OD: 50mm

  Max. Overall Length: 1000mm

  Min. ID: 0.4mm

  Surface Treatment: Polishing, Glazing Or Metalizing

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Threads me saktësi të lartë 99 shufra qeramike Alumo 99 Al2o3

Specifikimi i shufrave qeramike të aluminit:

Metodat 1.Forming në dispozicion: nxjerrje, shtypje izostatike, presion të thatë dhe presion të nxehtë

2. Opsioni i lëndës së parë: oksidi i aluminit, oksidi i zirkonit, nitridi i silikonit dhe karbidi i silikonit

3. Aftësia e madhësisë: diapazoni shkon nga 0.4 ~ 50 mm, gjatësia shkon nga 2 deri në 1000 mm

4. Aftësia e tolerancës: diametri të jetë 0.005 mm, gjatësia të jetë 0.10 mm ose më e mirë

5. Format e disponueshme: forma të rrumbullakëta, katrore, drejtkëndëshe, në formë ovale ose forma të tjera të veçanta

6.Përfundimi sipërfaqësor: sipërfaqja cilindrike për tu lëmuar, lustruar dhe metalizuese etj

Karakteristikat kryesore të shufrave qeramike të aluminit

1. Tolerancë dimensionale me precizion të lartë me cilësinë e sipërfaqes së lëmuar të diamantit

2. Rezistencë ekstreme ndaj konsumit dhe gërryerjes., Mbi 276 herë në krahasim me çelik inox

3. Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, ngurtësia, forca shtrënguese dhe flexurale janë çelik inox shumë më i lartë
4. Izolim i jashtëzakonshëm elektrik, gjithmonë ne në shumë aplikime të tensionit të lartë, me rrymë të lartë
5. Rezistencë korrozioni kimik nën temperaturë të lartë, edhe nëse me acid të fortë ose alkalin
6. Atmosferat mbrojtëse ose vakuumi i lartë në temperaturë të lartë për të eleminuar ndotjen ose papastërtinë.
7. Stabilitet ekstrem i temperaturës së lartë nën kushte ulje, inerte dhe vakum të lartë nën temperaturë të lartë deri në 1800 ° C.
8. Kosto e ulët e materialit në aplikime të nivelit të lartë sesa qeramikat e tjera teknike

Përshkrimi i shufrave qeramike të aluminit

Shufrat qeramikë janë bërë nga aluminë me pastërti të lartë, të formuar nga shtypja e thatë, shtypja e ftohtë isostatike, pastaj shkrirja nën temperaturë të lartë. Nëse ka ndonjë kërkesë të veçantë, nevojitet procesi sekondar, siç është përpunimi me precizion të lartë, përfundimi i sipërfaqes. Shufrat qeramike të aluminit ofrojnë një numër përparësish, duke përfshirë rezistencën ndaj gërryerjes, rezistencën ndaj korrozionit, ngurtësinë e lartë, rezistencën e lartë dhe koeficientin e ulët të fërkimit. Për shkak të këtyre pronave, shufrat qeramike të aluminit mund të funksionojnë në kushte të ndryshme të ashpra, si temperatura më e lartë e punës 1600 shkallë celsius, ambienti acidi dhe alkaline etj.

Materialet tona të rregullta qeramike janë përzgjedhja e zirkonisë së stabilizuar të pjesshme, aluminit 95%, aluminit 99%, aluminit 99.5%, aluminit 99.8%, nitrit silikonit, etj. Ato përdoren gjerësisht në pajisjet mjekësore, makineri precize, pajisje matëse dhe testuese të sakta, dhe pajisje lazer



Produkte të lidhura me shufra qeramike:

Magnesia stablized zirconia ceramic rodHigh precision c799 alumina ceramic barceramic guide pin


Pse na zgjodhet ne?

1.Support bërë shufra qeramike, çfarëdo qoftë, është projekti i prototipit, ose programi i uljes së kostos

2. Me më shumë se 15 vjet OEM, përvojë prodhuese ODM dhe ekip profesional

3. Me pajisje të prodhimit gjithëpërfshirës të brendshëm nga formimi në procesin sekondar

4. pricemimi konkurrues me kërkesë të nivelit të ulët MOQ , shpërndarje fleksibile dhe në kohë

5. Ofertë e mostrës f ree për kontrollimin e cilësisë për shufrat qeramikë të furnizuar, por ngarkesa e mbledhur e mbledhur


Paraqitja e ndërmarrjes

Company profile


Përparësia jonë

Workshop and quality guarantee


Informacioni i kontaktit

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta