Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Tubat qeramike > Shufra qeramike > Precizitet bluaj zirconia shufra qeramike

Precizitet bluaj zirconia shufra qeramike
Precizitet bluaj zirconia shufra qeramike

Precizitet bluaj zirconia shufra qeramike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: JH.CT.026

Material: Zirconia Oxide

Color: Pure White

Precision Process: Fine Grinding, Machining

Application: Ceramic Rod, Ceramic Shaft, Ceramic Pin

Specification: Customize

Features: Excellent Wear Resistance, Thermal Insulation

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Zirconia (ZrO 2 ) është një qeramikë e përparuar e veçantë. Komponentët e prodhuar nga zirconia shfaqin vetitë mekanike, termike dhe elektrike, të tilla si forca të lartë dhe fleksibilitet, zgjerim i ulët termik dhe izolim i lartë. Vetitë izoluese të nxehtësisë dhe përçueshmëria e oksigjenit-jon tregojnë se zirconia ka potencial për t'u përdorur në një shumëllojshmëri aplikimesh - gjithçka nga telekomunikacioni në energjinë e re të të ardhmes dhe produkte me përfitim mjedisor. Shufra qeramike e zirkonit është një produkt i serisë së tërë që përdoret gjithmonë si bosht qeramike, futje qeramike, pin qeramike, mbajtëse qeramike, kallam qeramike dhe kështu me radhë.

Yttria stabilized zirconia rod

Ne kemi disa materiale opsionale të zirkonit që përbëhet në përqindje të caktuar të oksideve të tjera shtesë si Yttrium (Y2O3) ose Magnesia (MgO). Në varësi të materialit doping mund të arrihen prona të ndryshme materiale për shkak të ndikimit në mikrostrukturën e kompleksit.

Ne furnizimin me shumëllojshmëri të shufrës së qeramikës të lëmuar dhe të përpunueshme me precision, bosht qeramike, mbajtëse qeramike, insert qeramike dhe pin qeramike në qeramikë të oksidit të zirconiumit.


Ne kemi shtypjen e thatë të ngurta, shtypjen ISO, injektimin dhe prodhimin e ngutshëm të nxehtë, kjo na bën të kemi aftësi të mjaftueshme për të plotësuar mostrat e prototipeve ose urdhrin e gjykimit. Diversiteti i tolerancës së nivelit të ndërlikuar ose të ndryshëm mund të arrihet përmes përpunimit CNC, lapping,

Shërbimi ynë

Zirconia Ceramic Pipe


Prezantimi i kompanisë


Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike komponentëve në Kinë për më shumë se 11 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikës së Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut, mbi 50 vendeAvantazhi ynë

PlantWorkshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere