Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Shufër qeramike alumini me pastërti të lartë Al2O3
Shufër qeramike alumini me pastërti të lartë Al2O3
Shufër qeramike alumini me pastërti të lartë Al2O3

Shufër qeramike alumini me pastërti të lartë Al2O3

Çmimi i njësisë: USD 0.08 - 0.1 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 21 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: As your specification

  Tolerance: Best To Be 0.01mm

  Precision Process: Fine Grinding

  Surface Treatment: Polishing

  Feature: High Mechanical Strength

  Color: White

  Max. OD: 50mm

  Material: 95~99.8% Alumina

  Max. Length: 1000 Mm

  Application: Ceramic Wear Parts, Ceramic Pins

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 1,000,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 5,000,000 sets/month

  certifikatë: RoHS, REACH

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Shufër qeramike alumini me pastërti të lartë Al2O3

Ne ofrojmë shufra qeramikë të shumtë të aluminit me pastërti të lartë që variojnë nga 30% .8 99.8%. Këto shufra qeramike al2o3 zakonisht formohen përmes nxjerrjes, shtypjes së thatë, presionit të nxehtë, shtypjes ISO dhe kështu me radhë.
Ne jemi të aftë të merremi me të vogla në madhësi të vogla, min. diametri mund të jetë 1 mm, diametri më i madh mund të jetë 50 mm dhe max. gjatësia mund të jetë deri në 1000 mm. Për të arritur disa nevoja të veçanta në aplikim, këto shufra qeramike alumine mund të jenë të hollë, të lëmuar ose me xham me pajisjet tona brenda-strehimit. Për më tepër, forma e personalizuar e shufrave qeramike të aluminit është në dispozicion.

Përveç kësaj, ne ofrojmë shumë zgjedhje të materialeve të ndryshme të shufrave qeramike, kryesisht duke përfshirë oksidet e zirkonit, nitridin e silikonit, karbidin e silikonit dhe steatitin. Kurdoherë që po kërkoni një partner të besueshëm për shufra qeramike, ju lutem mos ngurroni të na kontaktoni.

Karakteristikat kryesore të shufrave qeramike të aluminit

1. Rezistencë veshin dhe gërryerje ekstreme, mbi 276 herë në krahasim me çelik inox

2. Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, ngurtësia dhe forca flexural janë shumë më të larta se çeliku inox

3. Toleranca e lartë dimensionale me saktësi me cilësinë e sipërfaqes së diamantit

4. Izolim i jashtëzakonshëm elektrik, ai gjithmonë përdor në aplikacionin e tensionit të lartë, me rrymë të lartë

5. Stabiliteti kimik, ai mund të përdoret nën acid të fortë të temperaturës së lartë ose alkalin

6. Atmosferat mbrojtëse ose vakuumi i lartë në temperaturë të lartë për të eleminuar ndotjen ose papastërtinë


Madhësia standarde e disponueshme me aksion

S/N Model Material Diameter(mm) Length(mm) S/N Model Material Diameter(mm) Length(mm)
1 D041000

99~99.5% 

alumina

0.4 ≤1000 16 D500200

99~99.5%

alumina 

5.0 200
2 D051000 0.5 ≤1000
17 D600015 6.0 15
3 D061000 0.6 ≤1000
18 D600030 6.0
30
4 D071000 0.7 ≤1000
19 D600050 6.0
50
5 D081000 0.8 ≤1000
20 D600100 6.0
100
6 D091000 0.9 ≤1000
21 D600200 6.0
200
7 D101000 1.0 ≤1000
22 D600300 6.0
300
8 D201000 2.0 ≤1000
23 D800150 8.0 150
9 D300120

99~99.5%

alumina 

3.0 120 24 D100250 10.0 250
10 D300160 4.0 160 25 D110210 11.0 210
11 D400030 4.0 30 26 D120300 12.0 300
12 D400050 4.0 50 27 D160100 16.0 100
13 D400100 4.0 100 28 D180200 18.0 200
14 D480100 4.8 100 29 D200120 20.0 120
15 D500100 5.0 100 30 D250180 25.0 180Pjesë të tjera qeramike të lidhura me aluminin

Collar ceramic tubeDouble holes ceramic tubeOne end closed ceramic tube

Pse na zgjodhet ne?

+ 10 + vjet përvojë prodhuese në OEM, ODM, OBM R R&D të fuqishëm, që kanë prototipimin e aftësive të prodhimit në masë

Types Lloje të pajisjeve prodhuese gjithëpërfshirëse brenda sistemit ★ Sistemi dhe proceset rigoroze të kontrollit të cilësisë dhe ekipi profesional

★ Parashkollimi dhe shërbimi i sinqertë para shitjes, shitjes dhe shërbimit pas shitjes ★ Mbani të gjitha urdhërat si përparësi e parë, pavarësisht nga një rast i vogël apo projekte të mëdha

FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues i drejtpërdrejtë. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.
P 2: A ofroni një mostër falas për të kontrolluar cilësinë?
Përgjigje: Patjetër, mostra është falas dhe grumbullohen mallra.
P 3: Sa kohë do të dërgoni të mirën pas marrëveshjes?
Përgjigje: Nëse produktet janë në ruajtje, ne do të dërgojmë brenda 48 orëve
P 4: Kur mund ta marr çmimin pas paraqitjes së pyetjes?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin. Ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me kërkesën tuaj si përparësi.
P 5: A është në dispozicion të ofroni produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.
P 6: Si të sigurohet cilësia e mallrave?
A: Kryeni një sistem rigoroz të cilësisë për ISO9001: 2015 dhe prezantoni AQL, CPK në prodhim
P 7: Me cilat produkte të tjerë merreni?
Përgjigje: Ne përqëndrohemi në prodhimin e një larmie të pjesëve teknike qeramike, duke përfshirë qeramikën e metalizuar, mekanizmin e specit qeramik.


Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Shufra qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta