Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Tub qeramik i metalizuar me një fund alumini me xham të mbyllur
Tub qeramik i metalizuar me një fund alumini me xham të mbyllur
Tub qeramik i metalizuar me një fund alumini me xham të mbyllur
Tub qeramik i metalizuar me një fund alumini me xham të mbyllur

Tub qeramik i metalizuar me një fund alumini me xham të mbyllur

Çmimi i njësisë: USD 10 - 8 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Feature: High Bonding Strength

  Type: Ceramic Bushing

  Metallization Type: Mo/Mn, Or W

  Plating Type: Nickle, Gold

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Availability

  Precision Process: Fine Grinding

  Surface Finish: Glazed, Internal Polished Or Natural

  Usage: Metal And Ceramic Brazing

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port,Shanghai

përshkrim i produktit

Tub qeramik i metalizuar me një fund alumini me xham të mbyllur

Struktura jonë furnizon tuba qeramikë të metalizuara me precizion të shumtë në qeramikën e oksidit të aluminit, nitrid alumini, zirconia dhe oksid beryllium për industritë elektronike, elektronike, mjekësore dhe hapësinore. Një shtresë metalike është aplikuar në seksionin specifik të trupit bazë qeramike përmes shtypjes së ekranit, shtypjes së jastëkut dhe metodave të furçave. Aftësitë tona na lejojnë të metalizojmë në trupa qeramikë të sheshtë, cilindrikë dhe komplekse. Moly-Mangani (Mo / Mn) është materiali tipik i pallto bazë i përdorur për metalizim. Për më tepër, ne ofrojmë tungsten (W) si shtresë metalizimi.

Në rastin e zakonshëm, një shtresë metalike do të mbulohet duke ndjekur shtresën e metalizimit, si nikel, plating ari. Do të rrisë lagështueshmërinë në procesin e brazzës dhe do të parandalojë qeramikën e metalizuar në oksidues gjithashtu.

Aty janë tub shumë qeramikë të ndryshëm gjeometrikë me metalizim, si njëra skaj i mbyllur, të dy skajet e hapura, tub qeramik me vrimat anësore, tub me formë drejtkëndëshe etj.

Metallized Ceramics

Parametrat teknikë kyç

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Aplikacion:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugës, hapësirat e Thististor, hapësirat diodë, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X dhe kështu me radhë.

Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta