Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë > Izolues i tubave qeramikë të metalizuar me diametër të vogël

Izolues i tubave qeramikë të metalizuar me diametër të vogël
Izolues i tubave qeramikë të metalizuar me diametër të vogël

Izolues i tubave qeramikë të metalizuar me diametër të vogël

Çmimi i njësisë: USD 0.5 - 0.85 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: Pure White

Type: Ceramic Sleeve

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Feature: High Bonding Strength

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

prodhimtari: 500,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 2000,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port,Hanghai Port

përshkrim i produktit

Izolues i tubave qeramikë të metalizuar me diametër të vogël

Ne kemi aftësinë të merremi me shumëllojshmëri të tubave qeramikë të metalizuar nga madhësia e pjesës së vogël në madhësinë e pjesës së madhe. Min. diametri i mëngës qeramike të metalizuar mund të jetë 1 mm, diametri më i madh mund të jetë deri në 800 mm.

Me pajisjet e prodhimit me precizion sekondar në shtëpi, ne mund të ofrojmë tub qeramik të metalizuar shumë të saktë përmes bluarjes së imët, përpunimit CNC, proceseve të prerjes. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0.001 për gjatësi, +/- 0.005 për diametrin e brendshëm dhe të jashtëm .

Metallized Ceramic Cylinder

Parametrat teknikë kyç

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerimi ulët termike Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Aplikacion:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit me vakum, Tubat Elektronik, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum, Mbërthembesat e Surge, ambientet e Thyristor, depot e diodës, Tubat e rrjetit të energjisë, Tubat valë udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X etj.

Qeramika e metalizuar e lidhur

Vërejtje: Përveç izolatorit të vogël të tubave qeramikë të metalizuar, ne gjithashtu ofrojmë një shumëllojshmëri të diskut mini të metaleve të qeramikës, substratin e metalizuar të qeramikës, unazat qeramike të metalizuara etj.

Ceramic Feedthru With Metallization Metallized Ceramic Disc 2 Pin Metallized Ceramic Part Metallized Ceramic Shim

Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating. Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

Py 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni nga çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Related Products