Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë > Lloji i posaçëm për metalizimin e qeramikës në alumin

Lloji i posaçëm për metalizimin e qeramikës në alumin
Lloji i posaçëm për metalizimin e qeramikës në alumin
Lloji i posaçëm për metalizimin e qeramikës në alumin

Lloji i posaçëm për metalizimin e qeramikës në alumin

Çmimi i njësisë: USD 1.5 - 3 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: Pure White

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Feature: High Bonding Strength

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Type: Ceramic Tube

Metallization Type: Mo/Mn

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong

përshkrim i produktit

Ne të përqëndrohet në prodhimin e ndryshme izolues precision metalizuar të lartë qeramike, të tilla si metalike qeramike unazë, metali unazë qeramike, metalike tub qeramike, metalizuar qeramike substrate dhe kështu me radhë. Zakonisht bëhet nga alumini prej 95% nëpërmjet shtypjes së thatë, derdhjes me injektim qeramik, ose shtypjes së nxehtë.

Një shtresë metalizimi aplikohet në trupin bazë të qeramikës së pari, pas bazës metalike të qeramikës do të shërohet në temperaturë të lartë. Pastaj shtresa e metalizimit ngjitet në trupin qeramik fort. Në mënyrë që të përmirësohet lagështia në përpunimin e brazing, është në dispozicion një përzgjedhje e veshjes në trup qeramike, plating tipike është plating nickle, plating argjendi, plating ari, kallaj plating, plating bakrit.

Ne jemi të aftë të ofrojmë saktësi të lartë metalike tub qeramike nëpërmjet shumëllojshmëri të rëndë, maching CNC, proceset e prerjes. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0.001 për gjatësi, +/- 0.005 për diametër të brendshëm dhe të jashtëm .

Pjesa e vogël e vogël deri në një pjesë të madhe të madhësisë është disponueshmëria, min. diametri mund të jetë 1mm, diametri më i madh është deri në 800mm. Plating tipike si më poshtë:

1. Metalizimi i para qeramike + Mo / Mn (Molybdenum / Manganese) .................................... ......................... 2. Plating raw ceramic + Ag (Silver)

3. Copa para qeramike + Cu (bakri) ........................................ .................... 4. Metalurgjia Raw + W (Tungsten) + Au (Gold) plating

5. Metalurgjia Raw + Mo / Mn (Molybdenum / Manganese) + Ni (Nickle) plating Metallized Ceramic Isolator

Parametrat kryesore teknike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Shkalla e ulët e rrjedhjes Fuqia e lartë e izolimit Forcë e lartë mekanike

Zgjerimi i ulët termik Rezistente ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum

Aplikacion:

Përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtimi, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe kështu me radhë

Qeramikë metalike të ngjashme

Ceramic body for Thyristor Metalized ceramic insulator Glazed metallized ceramic cylinder Metallized ceramic isolator

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.


Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.


Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere