Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Tub qeramik Alumina me Pastërti të Lartë me Metalizim
Tub qeramik Alumina me Pastërti të Lartë me Metalizim
Tub qeramik Alumina me Pastërti të Lartë me Metalizim
Tub qeramik Alumina me Pastërti të Lartë me Metalizim

Tub qeramik Alumina me Pastërti të Lartë me Metalizim

Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: Pure White

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Feature: High Bonding Strength

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Type: Ceramic Tube

  Metallization Type: Mo/Mn

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong

përshkrim i produktit

Tub qeramik Alumina me Pastërti të Lartë me Metalizim

Të gjitha qeramikat tona të metalizuara ofrojnë forcë të jashtëzakonshme me vulë të metalizuar dhe hermeticitet, të cilat mund të bashkohen me një përzgjedhje të përbërësve metalikë, duke përfshirë Kovar, bakër, çelik inox etj.

Ne mund të sigurojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit me pajisje të plotë prodhuese në shtëpi, ne jemi të aftë të ofrojmë tub qeramik të metalizuar me precizion të lartë përmes shumëllojshmërisë së bluarjes, përpunimit CNC, proceset e prerjes. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0,001 për gjatësi, +/- 0.01 për diametrin e brendshëm dhe të jashtëm .

Madhësia e vogël e pjesës në përmasa të mëdha është disponueshmëria, ai min. diametri mund të jetë 1 mm, diametri më i madh është deri në 800 mm. Plating tipik si më poshtë:

1. Metalizim i papërpunuar me qeramikë + metalizim Mo / Mn 2. Metallizim i papërpunuar qeramik + metal / mn + metalizim + pllaka nikeli

Parametrat teknikë kyç të tubit qeramik vakum

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120 Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1 MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat e qeramikës së metalizuar

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerimi ulët termike Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Aplikimi i tubave qeramikë të metalizuar

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Rrëmbyesit e rrugëve të rrumbullakëta, banesat e Thyristor, depozitat e diodës, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve të udhëtimit, tubat me rreze X etj.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta