Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë > Tub i qeramikës metalizuar të aluminit të lartë

Tub i qeramikës metalizuar të aluminit të lartë
Tub i qeramikës metalizuar të aluminit të lartë
Tub i qeramikës metalizuar të aluminit të lartë
Tub i qeramikës metalizuar të aluminit të lartë

Tub i qeramikës metalizuar të aluminit të lartë

Çmimi i njësisë: USD 30 - 50 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 50 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Plating Type: Nickle Or Gold Plating

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Availibity

Surface Finish: Glazed, Internal Polished Or Natural

Application: Based On Vacuum Devices

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,HongKong Port

përshkrim i produktit

Ne përdorim teknologji të përparuar për të siguruar qeramikë të gjërë të metalizuar të industrisë, mbulon një përzgjedhje të lëndëve të para për të qenë baza e përbërësve të metalizuar të qeramikës, për shembull oksid alumini, oksid zirconium, beryllia, alumin nitrid. Këto pjesë metalike të qeramikës përdoren në grupe kritike të braziluara me teknologji të vakumit të lartë, teknologjisë mjekësore, teknologjisë së sensorëve, ushtrisë dhe hapësirës ajrore.

Ne jemi në gjendje të prodhojmë një shumëllojshmëri të specifikimeve të ndryshme metalike qeramike tub nga dizajni të ndryshme në dimensione të ndryshme. Shumë s mall mallrash madhësi të madhe pjesë-madhësi është disponueshmëria, t min min. diametri mund të jetë 1 mm, diametri më i madh është deri në 800 mm.
Plating tipike përfshirë si më poshtë:

1. Raw ceramic + Molybdenum / Mangani (Mo / Mn), ose Tungsten (W) metalizimin

2. Raw metal qeramike + Mo / Mn + Plating Nickle 3. Raw ceramic + W metallization + Nickle plating 4. Raw qeramike + W metallization + Gold plating

Metallized Ceramic Cylinder


Ne jemi të aftë për të arritur nivel të ndryshme të saktësisë së klasës nëpërmjet bluarjeve të mëdha, përpunimit të CNC, proceseve të prerjes. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0.01 për përmasat e përgjithshme. Gjithashtu trajtimi me lustrim në sipërfaqen e brendshme ose të jashtme mund të bëhet nga vetja.

Karakteristikat:

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Shkalla e ulët e rrjedhjes Fuqia e lartë e izolimit Forca e lartë mekanike Zgjerimi i ulët termik

Rezistente ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum


Aplikacion:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings Dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë Udhëtimi, unaza izolues dhe cilindër, tuba X-ray dhe kështu me radhë.

Qeramikë metalike të ngjashme

Metallized Ceramic Plate Metallized Ceramic Disk 1 Pin Metallized Ceramic Insulator Metallized Ceramic Spacer

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating.

Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Related Products