Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë > Tuba qeramike të avancuara me kualitet të lartë

Tuba qeramike të avancuara me kualitet të lartë
Tuba qeramike të avancuara me kualitet të lartë
Tuba qeramike të avancuara me kualitet të lartë

Tuba qeramike të avancuara me kualitet të lartë

Çmimi i njësisë: USD 0.85 - 1.5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Thickness Of Metallization: 20~40um

Feature: High Bonding Strength

Type: Ceramic Bushing

Metallization Type: Mo/Mn, Or W

Plating Type: Nickle, Gold

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Availability

Precision Process: Fine Grinding

Surface Finish: Glazed, Internal Polished Or Natural

Usage: Metal And Ceramic Brazing

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Tuba qeramike të avancuara me kualitet të lartë

Depozitimi i veshjes metalike me ngjyra të bazuara në molibden-mangan (Mo-Mn) / Tungsten (W), pasuar me nikel / plating ari, Më pas, një ndërfaqe e ofruar që mundëson qeramike në metal ose qeramikë në bashkim qeramik me anë të brazingut nëpërmjet lidhjes.

Në rast të zakonshëm, shtresa e shtresës metalizuese aplikohet me një trashësi tipike prej 10 deri 30 μm pas shërimit. Procesi i sinterizimit të metalizimit kontrollohet me kujdes për të arritur një përzierje të balancuar të grimcave të molibdenit të rrethuar nga një matricë qelqi për të siguruar forcë të lartë lidhëse midis shtresës së metalizuar dhe bazës së qeramikës. Në mënyrë që të rritet wettability në përpunimin e mëvonshme brazing, ne kemi bërë nikel plating të jetë 3 ~ 10um. Ne mund të ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit si më poshtë:

1. Baza e trupit qeramike + metalizimi i Mo / Mn ....................... 2. Baza e trupit qeramik + Ag plating ......... .............. 3. Baza qeramike e trupit + plating

4. Baza e trupit qeramike + Metalizimi i Mo / Mn + Plating Nickle ..................................... ........ 5. Bazë e trupit C eramik + W metalizimi + Plating ari

Metallized ceramic isolator

Ne jemi të aftë të ofrojmë me shpejtësi të lartë precision metalized ceramic bushing nëpërmjet bluarje gjobë, machining CNC, proceset e prerjes. Toleranca mund të jetë +/- 0.01 për përmasat e përgjithshme.

Parametrat kryesore teknike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Shkalla e ulët e rrjedhjes Fuqia e lartë e izolimit Forcë e lartë mekanike

Zgjerimi i ulët termik Rezistente ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum


Aplikacion:

Përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings Dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtim, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe kështu me radhë

Të afërta Qeramikë metalizuar

Vërejtje: Përveç shumëllojshmërisë së tubave të metalizuar të qeramikës, ne gjithashtu prodhojmë unazë metalike të qeramikës, substrate të metalizuar të qeramikës, disk metalik të qeramikës, cilindër metalik të qeramikës.

DBC alumina ceramic substrate aluminum nitride ceramic wafer Ceramic body covered with Ag plating Metallic coated ceramic insulator

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.


Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.


Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere