Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Mëngë qeramike me metal të aluminit me precizion të lartë
Mëngë qeramike me metal të aluminit me precizion të lartë
Mëngë qeramike me metal të aluminit me precizion të lartë

Mëngë qeramike me metal të aluminit me precizion të lartë

Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: Pure White

  Type: Ceramic Sleeve

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Feature: High Bonding Strength

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,HongKong

përshkrim i produktit

Mëngë qeramike me metal të aluminit me precizion të lartë

Mantelet qeramike të metalizuara të aluminit përdoren gjerësisht në shumë pajisje ndërprerëse të vakumit, siç janë tubi i shkarkimit të gazit, tiristorët me vakum, rrëmbyesit e rrjedhës, prurjet aktuale dhe kështu me radhë, Ne kemi prototipimin e aftësisë së prodhimit në masë me linjën tonë të plotë të prodhimit.

Ne jemi të aftë të ofrojmë mëngë qeramike të metalizuara me precizitet të lartë përmes shumëllojshmërisë së bluarjes së imët, përpunimit CNC, proceseve të prerjes. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0.001 për gjatësi, +/- 0.005 për diametrin e brendshëm dhe të jashtëm .

Madhësia e vogël e pjesës në përmasa të mëdha është disponueshmëria, ai min. diametri mund të jetë 1 mm, diametri më i madh është deri në 800 mm. Plating tipik si më poshtë:

1. Metalizim i papërpunuar qeramik + metalizim Mo / Mn 2. Pllaka qeramike e papërpunuar + pllaka 3. Qeramikë e papërpunuar + metalizim W + plating Au 4 . Qeramikë e papërpunuar + Metalizim Mo / Mn + pllaka Ni

Metallized ceramic isolator

Parametrat teknikë kyç të qeramikës së metalizuar

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat e izoluesve të metalizuar të qeramikës

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Zbatimi tipik i tubit qeramik të metalizuar

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestues të rrugëve të rrumbullakëta, banesa të Thististor, ambiente diodike, tuba të rrjetit të energjisë, unaza izoluese dhe cilindër, tuba me rreze X etj.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.


P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.


P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Tub metalik me qeramikë

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta