Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Nënshtresa e metalizuar e qeramikës > Niveli i lartë i përçueshmërisë termike të aluminit të aluminit

Niveli i lartë i përçueshmërisë termike të aluminit të aluminit
Niveli i lartë i përçueshmërisë termike të aluminit të aluminit
Niveli i lartë i përçueshmërisë termike të aluminit të aluminit
Niveli i lartë i përçueshmërisë termike të aluminit të aluminit
Niveli i lartë i përçueshmërisë termike të aluminit të aluminit

Niveli i lartë i përçueshmërisë termike të aluminit të aluminit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Alumina

Color: White, Pink

Max. Size: 250mm

Precision Process: Fine Grinding, Machining

Min. Wall Thickness: 0.25mm

Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

Application: Ceramic Waser, Ceramic Disc, Heat-sink Plate

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

port: Shenzhen

përshkrim i produktit

Vezët e qeramikës së nitridit të aluminit

Substrati aln qeramik i cili ka përçueshmëri të lartë termale prej më shumë se 170W / m. K, rezistencë të lartë, humbje dielektrike të ulët, izolim të mirë dhe disa karakteristika të tjera të shkëlqyera. Nënshtresa ALN është zgjidhja më e mirë për një gamë të gjerë të materialeve të ngrohjes izoluese industriale të makinerive dhe pajisjeve të fuqisë së lartë të tilla si substrati i pajisjeve me frekuencë të lartë, substrati i modulit të tranzistorit të fuqisë së lartë, qarqe hibride me dendësi të lartë, pajisje me fuqi mikrovalore, pajisje gjysëmpërçuese të energjisë , pajisjet elektronike të energjisë, komponentët optoelektronik, lazer gjysmë-dirigjent, LED, produktet IC, dhe kështu me radhë.

Nënshtresa AlN mund të jetë zgjidhja më e mirë në aplikacionet elektronike ku kërkohen kushte strikte, siç janë modulet e fuqisë (MOSFET, IGBT), paketa LED për ftohjen dhe mbrojtjen e qarqeve, paketave dhe moduleve.

Produkte të ngjashme:

aluminum nitride ceramic waferTape casting alumina ceramic substratealuminum nitride ceramic substrate


Pink alumina ceramic substrate


Company profile


Manufacturing processing flow chart


FAQ:

Q1: A mund të ofroj produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë e mbështesim kërkesën për porosi sipas dimensioneve të ndryshme, dizajnit dhe trajtimit sipërfaqësor.

Q2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne do të vazhdojmë kërkesën tuaj si prioritet.

Q3. Sa kohë mund të pres që të marr mostrën?

A: Pasi të keni paguar ngarkesën e mostrës dhe na dërgoni dosjet e konfirmuara, mostrat do të jenë të gatshme për dërgim në 4 javë. Mostrat do të dërgohen tek ju nëpërmjet express dhe arrijnë në 3 ~ 5 ditë pune. Ju mund të përdorni llogarinë tuaj të shprehur të parapagimit nëse nuk keni llogari.

Pyetja 4: Sa zgjat procedura e tërë procedura?

A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q5. Si ta sigurojmë cilësinë?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Q6. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?

A: Ne jemi një prodhues profesional. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.


Contact us


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Nënshtresa e metalizuar e qeramikës

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere