Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Substrati qeramik i aluminit DBC për elektronikë

Substrati qeramik i aluminit DBC për elektronikë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Color: White

  Max. OD: 100mm

  Max. Overall Length: 100mm

  Min. Wall Thickness: 0.3mm

  Precision Process: Fine Grinding,maching,laser Cutting

  Tolerance: Best To Be 0.01mm

  Certificate: ISO9001:2008, SGS

  Features: Excellent Insulation, Heat Dissipation

  Application: Ceramic Circuit Board

  Material: 95% Alumina, AlN Ceramics

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Substrati qeramik i aluminit DBC


Nënshtresa DBC është materiali bazë i përbërësve termoelektrikë dhe moduleve elektrike dhe elektronike, ky substrat qeramik është me përçueshmëri termike h igh, me dinjitet të ulët dielektrik, humbje të ulët dielektrike, izolim të mirë, veçanërisht, ai ka një koeficient të zgjerimit termik të ngjashëm si Si pa toksicitet .


Aplikimi tipik:

Qarqe hibride me densitet të lartë, pajisje me energji mikrovalë , pajisje gjysmëpërçuese të energjisë, pajisje elektronike elektrike, përbërës optoelektronikë,

Produkte të ftohjes gjysmëpërçuesePrezantimi i kompanisë

Ne, në Jinghui Industry Ltd është një prodhuesi kryesor i përparuar i komponentëve qeramikë në Kinë për më shumë se 15 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, presionin e nxehtë, presionin izostatik, formimin e injeksionit qeramik, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu, ne kemi përpunimin tonë gjithëpërfshirës të precizionit të lartë dhe linjës së prodhimit të qitjes. Të tilla si metalizim, lustrim, bluarje e imët, përpunim CNC, prerje lazer etj.


Produktet cilësore vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektues etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të krijuar me klientët, ne kemi eksportuar produktet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut mbi 50 vende


Përparësia jonë

PlantWorkshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim substratin qeramik të metalizuar të bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.
Q2. Kur mund ta marr çmimin?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me kërkesën tuaj si përparësi.
Q3. Sa kohë mund të pres që të marr kampionin?
Përgjigje: Pasi të keni paguar tarifën e mostrës dhe të na dërgoni skedarë të konfirmuar, mostrat do të jenë gati për shpërndarje në 4 javë. Mostrat do t'ju dërgohen përmes ekspresit dhe mbërrijnë brenda 3-5 ditëve të punës. Ju nuk mund të përdorni një llogari tuaj të shprehur ose të na parapërgatitni nëse nuk keni një llogari.
Q4. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.
Q5. Si të sigurohet cilësi?
Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet një inspektim kozmetik 100%.
Q6. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues profesional. Ne jemi mirëpritur ngrohtësisht klientë nga e gjithë bota për të vizituar fabrikën tonë dhe të bashkëpunojnë me ne.


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Nënshtresa e metalizuar e qeramikës

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta