Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pllakë izoluese qeramike të metalizuar të vogël
Pllakë izoluese qeramike të metalizuar të vogël

Pllakë izoluese qeramike të metalizuar të vogël

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 5000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.MC.036

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Outer Plating: Nickle, Silver Plating Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  prodhimtari: 500,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Përshkrim:

Në rast të zakonshëm, Izolatori i metalizuar i qeramikës është bërë nga një përbërje e mirë qeramike, të tilla si 95% alumin, 99% alumin ose më shumë pastërti. Ekziston një shtresë metalizimi si shtresë bazë për rritjen e lagështirës në procesin e brazingut në atmosferën e vakumit, atëherë metalizacioni do të mbulohet me një shtresë metalike specifike, siç janë plastifikimi i nikelit, plating argjendi, plating ari ose të tjera.

DSC_0307_Fotor


Industria Jinghui Ltd kanë qenë të përqëndruar në variacionin e furnizimit të izolatorit metalik të qeramikës për më shumë se 10 vjet, të gjitha komponentët e metalizuar që kemi furnizuar kanë provuar se çfarë:

1. Fuqia dhe hermetizmi i shkëlqyeshëm metalik-vulë.

2.Proven në aplikime ekstreme në të gjithë botën

Performanca konsistente me të gjitha lidhjet e zakonshme

4. Kapacitet të lartë të prodhimit të vëllimit dhe kapacitet të madhësisë së madhe


Karakteristikat kryesore:

- Madhësia e ndryshme në toleranca dimensionale shumë të ngushta.

- Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, elektrike dhe termike.

- Madhësi të ndryshme dhe dizajn model
- Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes.


Lloji tipik metalizimi për bashkim:

1.Ramoni qeramike + plating argjendi

2. Trupi qeramik i rrafshët + plating bakri

3. Trupi qeramike me qeramikë + Plastifikimi i kallajit

4. Trupi qeramik i papërshkueshëm + Mo / Mn metalizimi

5. Trupi fillestar qeramike + Mo / Mn (W) metalizimi + plating nickel

6. Trupi qeramik i papërpunuar + metalizimi W + plating ari


Aplikacion:

Përdoret gjerësisht në Insulators Feed-përmes, Headers, enët me fuqi të lartë, Disqet izolues, Unaza izolues dhe cilindra, Produktet Precipitator, çelsin Power, tuba Valë udhëtimi, ndërprerësit vakum, dritaret, tuba rrjetit të energjisë, tuba X-ray një nd kështu në.


Shërbimet tona

Why choose us


Paketimi dhe dërgesa

Shipping and advantageKompania e Informacionit

Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike komponentëve në Kinë për më shumë se 12 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azinë, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut në më shumë se 50 vende .


Avantazhi ynë

PlantWorkshop and quality guaranteeContact us


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Nënshtresa e metalizuar e qeramikës

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta