Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Substrati metalik i keramikës elektrike

Substrati metalik i keramikës elektrike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.MC.003

  Material: Alumina, Nitride Alumium

  Color: White

  Type: Electrical Ceramic Substrate

  Coating Type: Copper, Silver, Nickle, Gold And Tin Plating

  Feature: High Bonding Strength

  Application: PCB Substrate

  Specification: Stanard Or Customized

  Thickness Of Plating: Thin And Thick Film Avaiable

Additional Info

  paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  prodhimtari: 500,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u përdorur si bord qark të shtypur (PCB), si substrate DBC, substrate Veshje Siliver, substrate Veshje nikel dhe kështu me radhë.


Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të ofrojë, trashësia standarde përfshin 0.25mm, 0.30mm, 0.40mm, 0.50mm, 0.635mm dhe 1.0mm.


Në ndërkohë, ne jemi në gjendje të sigurojmë qark dhe madhësi të ndryshme të shtypura sipas specifikimit me porosi, Çdo OEM, ODM është i mirëseardhur.Shërbimet tona

Why choose us


Paketimi dhe dërgesa

Shipping and advantageKompania e Informacionit

Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike komponentëve në Kinë për më shumë se 11 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azinë, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut në më shumë se 50 vende .


Avantazhi ynë

PlantWorkshop and quality guaranteeContact us


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Nënshtresa e metalizuar e qeramikës

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta