Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Nënshtresa e metalizuar e qeramikës

Nënshtresa e metalizuar e qeramikës

Kategoritë e produkteve të Nënshtresa e metalizuar e qeramikës , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Nënshtresa e metalizuar e qeramikës , furnizuesit Nënshtresa qeramike e metalizuar e automjetit / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Nënshtresa qeramike me metalizim të pllakëzuar R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Të gjitha Produktet

 • Substrati qeramik i aluminit DBC për elektronikë

  Substrati qeramik i aluminit DBC për elektronikë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  Substrati qeramik i aluminit DBC Nënshtresa DBC është materiali bazë i përbërësve termoelektrikë dhe moduleve elektrike dhe elektronike, ky substrat qeramik është me përçueshmëri termike h igh, me dinjitet të ulët dielektrik, humbje të ulët dielektrike, izolim të mirë, veçanërisht, ai ka një koeficient të zgjerimit...

 • Aliazhi alumini i aluminit metalik i aluminit, qeramike substrate CoB

  Aliazhi alumini i aluminit metalik i aluminit, qeramike substrate CoB

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  Substruksioni i nitrurit të aluminit CoB Ne ofrojmë substrate CoB të ndryshme të tipit të nitrurit të tipit të ndryshme nga presioni i thatë nga min. me madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë 0.30 trashësi tipike, 0.38 trashë, 0.50 mm të trasha, 0.635 mm të trasha, 1.0 mm të trasha. Përveç kësaj,...

 • Substrate qeramike të mbuluara me plating ari

  Substrate qeramike të mbuluara me plating ari

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  Ndonjëherë, në mënyrë që të bëhet lagështia midis qeramikës dhe metaleve në procesin e brazing, trupi qeramike duhet të jetë kromuar me plating ari. Ne jemi në gjendje të prodhojmë një shumëllojshmëri të specifikimeve të ndryshme nga pjesa e vogël e vogël në një pjesë të madhe madhësie. Bazuar në linjën tonë...

 • Substrati metalik i keramikës elektrike

  Substrati metalik i keramikës elektrike

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u përdorur si bord qark të shtypur (PCB), si substrate DBC, substrate Veshje Siliver, substrate Veshje nikel dhe kështu me radhë. Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të...

 • Substrate qeramike me plating ari

  Substrate qeramike me plating ari

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u përdorur si bord qark të shtypur (PCB), si substrate DBC, substrate Veshje Siliver, substrate Veshje nikel dhe kështu me radhë. Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të...

 • Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn

  Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u përdorur si bord qark të shtypur (PCB), si substrate DBC, substrate Veshje Siliver, substrate Veshje nikel dhe kështu me radhë. Një varësi e trashësisë së substratit...

 • Pllakë izoluese qeramike të metalizuar të vogël

  Pllakë izoluese qeramike të metalizuar të vogël

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  Përshkrim: Në rast të zakonshëm, Izolatori i metalizuar i qeramikës është bërë nga një përbërje e mirë qeramike, të tilla si 95% alumin, 99% alumin ose më shumë pastërti. Ekziston një shtresë metalizimi si shtresë bazë për rritjen e lagështirës në procesin e brazingut në atmosferën e vakumit, atëherë metalizacioni do...

 • Substrate qeramike me fuqi të lartë LED

  Substrate qeramike me fuqi të lartë LED

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  Substrate qeramike me fuqi të lartë LED Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të ofrojë, trashësia standarde përfshin 0.25mm, 0.30mm, 0.40mm, 0.50mm, 0.635mm dhe 1.0mm. Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u...

Kinë Nënshtresa e metalizuar e qeramikës furnizuesit

Si vetitë e shkëlqyera elektrike dhe termike të substratit të qeramikës së aluminit, kur një shtresë metalike mbulon sipërfaqen e saj me një figurë të veçantë, si Veshje Ag, Veshje Ni dhe veshja e bakrit gjithmonë duhet të përdoret si tabelë e shtypur (PCB), substrate qeramike High Power LED , mikrovalë (Wireless Communication & Radar), Pajisjet e Procesit gjysmëpërçues, Qeliza diellore, Automjetet Elektrike hibride, substrati i çipit / eutektikëve, substrate qeramike sensor.


Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të ofrojë, trashësia standarde përfshin 0.25mm, 0.30mm, 0.40mm, 0.50mm, 0.635mm dhe 1.0mm.

Produkte të reja

Lista e produkteve të përafërta