Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Unaza qeramike e metalizuar e formës speciale

Unaza qeramike e metalizuar e formës speciale

Çmimi i njësisë: USD 1.65 - 3 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,HongKong Port,Shanghai Port

përshkrim i produktit

Unaza qeramike e metalizuar e formës speciale

Ne ofrojmë një depozitë të hollë ose të trashë qeramikë të metalizuar në oksidet e aluminit, oksidin e zirconium, beryllia ose trupin e qeramikës së aluminit nitride.

Me bojërat tona shtëpiake dhe pajisjet e përparuara të metalizimit, mund të merremi me një larmi qeramikash të metalizuara, duke përfshirë tubin qeramik të metalizuar, unazën qeramike të metalizuar, substratin qeramik të metalizuar dhe kështu me radhë.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevoja të ndryshme të klientëve të ndryshëm, ai metalizim tipik si më poshtë:

1. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn ......................................... ........ 2. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn + pllaka nikeli

3. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn + Plating argjendi ............................ 4. Baza qeramike + metalizim tunsten + plating ari Metallized Alumina Ceramic Ring

Gjithashtu ne ofrojmë një përzgjedhje të proceseve precize, si bluarje e imët, përpunim CNC, prerje lazer.

Na ndihmon të bëjmë dimensionet me një tolerancë të ngushtë, gjithashtu na ndihmon të kemi aftësi të mjaftueshme për kontrollin e kostos.

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar

Strength forcë e shkëlqyeshme e lidhjes .............................................. ................... ● Hermetësia e jashtëzakonshme dhe ngushtësia e ajrit

Insulation Izolim i shkëlqyeshëm elektrik dhe rezistencë e vëllimit të lartë .............. resistance Rezistencë superiore ndaj korrozionit dhe pa ndryshk

Properties Karakteristika të mira të goditjes termike dhe përçueshmëri të ulët termike

Aftësia e qeramikës së metalizuar

● Furnizoni larmi konfigurimesh komplekse të ndryshme ................ size Madhësi e vogël e pjesës në disponueshmëri shumë të madhe të madhësisë së pjesës

Toleranca e përgjithshme ndaj aftësisë me precizion të lartë ...................... Prototipimi i aftësisë së prodhimit në masë .

Aplikimet e qeramikës së metalizuar

1, Tubat e rrjetit elektrik 2, ndërprerësit vakum 3, pajisjet terapeutike 4, përshpejtuesit linearë mjekësorë 5, tubat e energjisë

6, Photomultipliers 7 , Përbërës për izolues dhe sensorë


Përbërësit qeramikë të metalizuar të lidhur

Alumina metalized ceramics High Voltage Metalized ceramics Metallized Ceramic Substrate


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta