Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Unaza qeramike e aluminit me madhësi të madhe
Unaza qeramike e aluminit me madhësi të madhe
Unaza qeramike e aluminit me madhësi të madhe
Unaza qeramike e aluminit me madhësi të madhe

Unaza qeramike e aluminit me madhësi të madhe

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

  Type: Industrial Ceramic Parts

  Secondary Process: Fine Grinding, CNC Maching

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Unaza qeramike e aluminit me madhësi të madhe

Unaza qeramike e metalizuar është bërë me pastërti të lartë të qeramikës së aluminit, në një skaj aplikohet një shtresë metalike, ose në të dy skajet për të përmbushur nevojat për lëmsh. Ajo ka metalizuar-forcë të vulës dhe hermeticitetin në aplikimin e bashkimit qeramik me metal, dhe përdoret gjerësisht në shumë të ndryshme bazuar në pajisjet ndërprerës vakum.

Metodat kryesore të formimit që kemi përmbajnë presion të thatë, presion të nxehtë, shtypje ISO, formim të injeksionit qeramik etj. Ne ofrojmë madhësi të vogël të pjesës në madhësi shumë të madhe të pjesës. Përveç kësaj, ne jemi në gjendje të furnizojmë unazë qeramike të metalizuar aluminit me saktësi dimensione të ndryshme në bazë të pajisjeve të përparuara të prodhimit sekondar.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevojat e klientëve të ndryshëm, metalizimin tipik që ofrojmë si më poshtë:

1. Metalizimi i bazës qeramike + Molibden / Mangan (Mo / Mn) .................................... .. 2. Pllaka bazë + qeramike + Argjend (Ag)

3. Nënshesi qeramik + pllaka e bakrit (Cu) ........................................ .................................... 4. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn + nikël (Ni) plating

5. Baza qeramike + Metalizim i tungstenit (W) + plating i artë (Au)

Metallized Alumina Ceramic Ring

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar

● forcë të shkëlqyer lidhjes të jetë 150MPa / mm2 hermeticity jashtëzakonshme dhe ngushtësi ajrit më pak se 1 × 10 -11 Pa • m3 / s

izolimin Great elektrike dhe volum të lartë resistivity, forca elektrike avari gjatë se 18KV / mm (D • C)

Rezistenca korrozioni Superior dhe pa ndryshk veti të mira shoku termike dhe përçueshmëri ulët termike

Aftësia për pjesët e metalizuara qeramike

Mbështetni një shumëllojshmëri të gjeometrisë së komplikuar të komplikuar size Madhësia e pjesës shumë të mallrave (OD1mm, H: 0.8 mm) për aftësi përmasa shumë të mëdha

Toler Toleranca e përgjithshme ndaj aftësive me precizion të lartë përmes përpunimit Prototipizim me sasi të vogël për aftësinë e prodhimit në masë

Ofroni konsultim të informacionit teknik dhe propozim për dizajn

Aplikimet e izolantit të metalizuar të qeramikës

Shtë përdorur gjerësisht në tubat e rrjetit elektrik , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linearë m edikalë, tubat p ower, hotomultipliers p , tubat me rreze x,

c omponentët për izoluesit dhe sensorët.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta