Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Unaza e metalizimit të qeramikës së aluminit të filmit të hollë
Unaza e metalizimit të qeramikës së aluminit të filmit të hollë

Unaza e metalizimit të qeramikës së aluminit të filmit të hollë

Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Unaza e metalizimit të qeramikës së aluminit të filmit të hollë

J inghui ofron një shumëllojshmëri të unazave të filmit të hollë alumini qeramike të metalizuara, filmi i hollë tipik përfshin pllaka nikeli, plating bakri, plating ari, plating kallaji etj. Përmes shtypjes në ekran, veshja e furçave dhe aftësia jonë spërkatëse na lejojnë të metalizojmë në trupa qeramikë të sheshtë, cilindrikë . Moly-Mangani është materiali tipik i pallto bazë i përdorur për metalizim

Metoda e formimit aktual për unazën qeramike të metalizuar që mbulojmë është presioni i thatë, shtypja e nxehtë, injeksioni etj. Madhësia e vogël e pjesës në përmasa shumë të madhe është e disponueshme për tu prodhuar.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit me veshje të ndryshme, ato tipike si më poshtë:

1. Unaza e papërpunuar qeramike + Metalizim Mo / Mn .................................... 2. Qeramikë e papërpunuar unazë + metalizim Mo / Mn + pllaka nikeli

3. Unaza e papërpunuar qeramike + metalizim W + pllaka Au ........................ 4. Unaza e papërpunuar qeramike + Plating Ag

Ne mund të mbështesim projektin e prototipit me një sasi shumë të vogël për prodhimin me vëllim të lartë.


Karakteristikat kryesore për qeramikën e metalizuar

lidhjes shkëlqyer dhe brazing forca hermeticity jashtëzakonshme dhe ngushtësi ajrit izolimin Great elektrike

Rezistenca korrozioni Superior veti të mira goditje termike

Aftësia e përbërësve të metalizuar të qeramikës

shumëllojshmëri Furnizimi i konfigurimit kompleks ndryshme të vogla të madhësisë pjesë për pjesë shumë e madhe madhësia disponueshmërisë

Toler Toleranca standarde ndaj një aftësie me precizion të lartë Prototipimi ndaj aftësisë së prodhimit në masë .

Zbatime tipike të qeramikës së metalizuar

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit të energjisë , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linearë m edikalë, tubat e energjisë, hotomultipliers p ,

c omponentët për izoluesit dhe sensorët.Grafiku kryesor i rrjedhës së prodhimit për qeramikën e metalizuar

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta