Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Unaza qeramike e metalizuar e mbuluar me pllaka metalike
Unaza qeramike e metalizuar e mbuluar me pllaka metalike
Unaza qeramike e metalizuar e mbuluar me pllaka metalike
Unaza qeramike e metalizuar e mbuluar me pllaka metalike
Unaza qeramike e metalizuar e mbuluar me pllaka metalike

Unaza qeramike e metalizuar e mbuluar me pllaka metalike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Unaza qeramike e metalizuar e mbuluar me pllaka metalike

Asambletë me bronz qeramike-metalike janë një aplikim shumë i zakonshëm në aplikimin e vakumit me tension të lartë, tension të lartë dhe presion të lartë. Pas kësaj, izoluesi qeramik i metalizuar luan një rol kryesor në të. Jinghui furnizon një shumëllojshmëri të qeramikës së metalizuar me precizion në qeramikën e oixde alumini për ushtri, mjekësi dhe hapësirë ​​ajrore.

Metoda e formimit aktual për unazën qeramike të metalizuar që mbulojmë është shtypja e thatë, shtypja e nxehtë, injeksioni i formimit qeramik etj. Madhësia e vogël e pjesës në përmasa shumë të madhe është e disponueshme për tu prodhuar. Plating tipik që ne ofrojmë të mbulojë si më poshtë:

1. Unaza e papërpunuar qeramike + metalizim Mo / Mn

2. Unaza e papërpunuar qeramike + metalizim Mo / Mn (W) + pllaka nikeli

3. Unaza qeramike e rrumbullakët + metalizim W + plating Au

Ne mund të mbështesim prototyping dhe R&D raste me një grumbull shumë të vogël për prodhimin e vëllimit të lartë në një kohë të shkurtër.


Qeramikë të metalizuar me aluminin e lidhur

Ne kemi prodhuar një gamë të gjerë të qeramikës së metalizuar, duke përfshirë izolatorë qeramikë për ushqim,

cilindra qeramike për ndërprerësit vakum, pjesë qeramike për tubat me rreze X etj.

Metalized ceramicsMetalized ceramic insulatorAlumina metalized ceramicsAvantazhi ynë

1. Ne kemi pajisje të prodhimit gjithëpërfshirës të artit të shtetit, duke përfshirë makinat e bluarjes dhe përzierjes

për përgatitjen e materialit, zgjedhjen e makinave formuese, furrën shkrirëse, makineritë e imëta bluarëse, makinat CNC,

Linja e prodhimit të trajtimit sipërfaqësor (lustrim, lustrim, metalizim) dhe linjë prodhimi elektroplating.

2. Ne kryejmë rreptësisht sistemin e cilësisë së menaxhimit për ISO9001: 2015 dhe të gjitha departamentet e IQC, IPQC, OQC

kanë staf veteran dhe profesional. Piecesdo copë rrjedhin te klientët janë inspektuar me rigorozitet.
3. Kostoja efektive është një fokus tjetër në objektin tonë, ne i kushtojmë vëmendje të veçantë çdo detaji që fillon nga blerja

materiale për transportin dhe të menduarit se si të zvogëloni koston para se të siguroni cilësinë.

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
A: Ne jemi një prodhues i drejtpërdrejtë me 15 vjet përvojë të OEM, ODM. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.
P 2: A dërgoni një mostër për të kontrolluar cilësinë?
Një: Sigurisht, mostrat standarde me aksione janë falas dhe mbledhin mallra.
Ne gjithashtu pranojmë urdhrin e provës / mostrës për pjesët e personalizuara qeramike qeramike qeramike për të mbështetur nevojat e prototipit.
P 3: A jeni i disponueshëm për të siguruar produkte të personalizuara?
A: Po, ne mbështesim pjesë qeramike të zirkonisë, të bëra me porosi, sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.
P 4: Si e siguroni cilësinë përpara transportimit?
Përgjigje: Inspektimi i marrjes së mostrave çdo grumbull është i domosdoshëm përpara transportimit. Vlera e KPI dhe standardi QAL janë kryer në proces në mënyrë rigoroze.
P 5: Me cilat produkte të tjerë merreni?
Përgjigje: Ne jo vetëm që prodhojmë komponentë të metalizuar të qeramikës, por jo edhe prodhimin e mermerave të bluarjes qeramike, vula qeramike etj.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta