Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Disk qeramik i metalizuar me alumina me precizitet të lartë

Disk qeramik i metalizuar me alumina me precizitet të lartë

Çmimi i njësisë: USD 1.5 - 3 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Disk qeramik i metalizuar me alumina me precizitet të lartë

Ne furnizojmë me porosi disqe qeramike oksid alumini zjarrdurues të metalizuar për përdorim të bazuar në pajisjet e ndërprerjes me vakum dhe aplikacione të ngjashme kur kërkohen nyje metalike-qeramike dhe hermeticiteti. Metalizimi tipik që ne ofrojmë:

1. Metallizimi i bazës qeramike + metal i molibdenit (Mo / Mn) ........................... 2. Baza qeramike + Molibden (Mo / Mn) metalizim + pllaka nikeli

3. Pllaka qeramike + pllaka argjendi (Ag) ........................................ ......................... 4. Baza qeramike + Metalizim i tungstenit (W) + Plating ari

Ne kemi pajisje të prodhimit gjithëpërfshirës të brendshëm nga formimi në përpunimin sekondar. Do të na ndihmojë të arrijmë prototipimin e një prodhimi masiv pa probleme dhe shpejt.

Metallized Alumina Ceramic Ring


Features                                                        Our capability

Forca e shkëlqyeshme e lidhjes ............................................... .................... ● Oferta konsullimi dhe zgjidhje për hartimin

Hermeticiteti i jashtëzakonshëm dhe ngushtësia e ajrit ............................................ . shumëllojshmëri Furnizim me gjeometri të ndryshme komplekse

Izolimin e madhe elektrike dhe rezistencës vëllimit të lartë .......................... pjesë Madhësi të vogël për pjesë shumë e madhe madhësia disponueshmërisë

Rezistencë superiore ndaj korrozionit dhe pa ndryshk ..................................... toler Tolerancë standarde ndaj precizionit të lartë një aftësi

Karakteristikat e mira të goditjes termike dhe përçueshmëri të ulët termike ............. Prototipimi i aftësisë së prodhimit në masë .

Aplikimet:

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit të energjisë , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linearë m edikalë, tubat e energjisë, hotomultipliers p ,

c omponentët për izoluesit dhe sensorët.


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta