Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar > Rondele qeramike të aluminit metalizuar të personalizuar

Rondele qeramike të aluminit metalizuar të personalizuar

Rondele qeramike të aluminit metalizuar të personalizuar

Çmimi i njësisë: USD 0.65 - 1.5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port,Shanghai Port

përshkrim i produktit

Rondele qeramike të aluminit metalizuar të personalizuar

Në të kaluarën shumë vite, është një problem i madh për lidhjen e qeramikës me metalin në industri për shkak të koeficientit të ndryshëm të zgjerimit termik midis tyre. Në mënyrë që të arrihet ky aplikim, një shtresë e hollë metalike e depozituar në një pjesë qeramike me temperaturë të lartë të shëruar, më pas, shtresa e hollë vendoset fort mbi trupin e qeramikës, kështu që ndërfaqja mundëson brazing në një pjesë metalike si koeficienti i ndryshëm i zgjerimit termik mposhti.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të ndryshme të metalizimit sipas kërkesave të klientëve, ato tipike si më poshtë:

1. Bazë qeramike + Metalizim Mo / Mn ...................................... 2.Keramik bazë + Metalizimi Mo / Mn + Plating Nickle

3. Bazë qeramike + Metalizim Mo / Mn + Plating Silver ................. 4. Bazë qeramike + Metalizim tungsten + Plating Gold Metallized Alumina Ceramic Ring

Ne kemi pajisje vetjake të prodhimit të brendshëm nga përpunimi në përpunimin sekondar. Kjo do të na ndihmojë për të arritur prototyping në prodhimin masiv të qetë dhe të shpejtë.

Tiparet e kryeministrit:

● Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes ● Hermetizëm i jashtëzakonshëm dhe ngushtësia e ajrit ● Izolimi i madh elektrik dhe rezistenca e lartë e volumit

● Rezistencë superiore ndaj korrozionit dhe pa ndryshk ● Prona të mira goditjeje të nxehta dhe përçueshmëri të ulët termike


Capability:

● Furnizim me shumëllojshmëri të konfigurimeve të ndryshme komplekse ● Madhësia e vogël e pjesës deri në disponueshmërinë madhore të pjesës së madhe

● Tolerancë e përgjithshme ndaj aftësive të saktësisë së lartë Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë


Aplikimet:

Përdoret gjerësisht në tubat e rrymës elektrike , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linear linear, tubat e tubave, p hotomultipliers, c omponents për izolatorët dhe sensorë.

Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Customized Metallized Ceramics Metallized Ceramics Metallized Ceramic Isolator Metallized Ceramic Plate

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% kozm inspektimi etik do të bëhet.


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere