Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Forca lidhëse e lartë Al2o3 Unaza e metalizimit të qeramikës

Forca lidhëse e lartë Al2o3 Unaza e metalizimit të qeramikës

Çmimi i njësisë: USD 1.65 - 3 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,HongKong,Shanghai

përshkrim i produktit

Forca lidhëse e lartë Al2o3 Unaza e metalizimit të qeramikës

Ne jemi të specializuar në unaza të ndryshme qeramike të metalizuara, tub qeramik të metalizuar, nënshtresë qeramike të metalizuar mbi më shumë se 14 vjet. Bazuar në teknologjinë tonë të përparuar dhe përvojën e prodhimit veteran, të gjitha qeramikat e metalizuara ne ofrojmë një forcë të lartë lidhës dhe hermeticitet të jashtëzakonshëm.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevoja të ndryshme nga klientë të ndryshëm, tipik si më poshtë :

1. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn ......................................... ................................. 3. Baza qeramike + pllaka argjendi

2. Baza qeramike + Metalizim Mo / Mn + pllaka nikeli ...................................... .......................... 4. Baza qeramike + metalizim i tungstenit + plating ari

Metallized Alumina Ceramic Ring

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar

Strength Forca e shkëlqyeshme e lidhjes her Hermeticiteti i jashtëzakonshëm dhe ngushtësia e ajrit insulation Izolim i shkëlqyeshëm elektrik dhe rezistencë e vëllimit të lartë

Resistance Rezistencë korrozioni superiore dhe pa ndryshk properties Karakteristika të mira të goditjes termike dhe përçueshmëri e ulët termike

Aftësia për përbërësit e qeramikës së metalizuar

● Furnizoni shumëllojshmëri konfigurimesh komplekse të ndryshme size Madhësi e vogël e pjesës në disponueshmëri shumë të madhe të pjesës

Toler Toleranca e përgjithshme ndaj aftësisë me precizion të lartë Prototipimi ndaj aftësisë së prodhimit në masë

Aplikimet e qeramikës së metalizuar

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit të energjisë , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linearë m edikalë, tubat e energjisë, hotomultipliers p ,

c omponentët për izoluesit dhe sensorët.


Përbërësit qeramikë të metalizuar të lidhur

Ceramic Disc with metallizationCeramic Metalization BodyMetallized Ceramic Insulator


Pyetjet e bëra (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P2: A prodhoni ndonjë qeramikë tjetër të metalizuar?

Përgjigje: Po, ne prodhojmë edhe tub qeramikë të metalizuar, substrate të metalizuar të qeramikës, cilindra qeramikë të metalizuar.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Inspektimi i marrjes së mostrave do të bëhet çdo grumbull për AQL 0.65. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta