Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar > Spacer i metalizimit të qeramikës së aluminit të lartë

Spacer i metalizimit të qeramikës së aluminit të lartë

Spacer i metalizimit të qeramikës së aluminit të lartë

Çmimi i njësisë: USD 1.35 - 2 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Spacer i metalizimit të qeramikës së aluminit të lartë

Objekti ynë prodhon spacer të ndryshëm metalik të qeramikës me lidhje forta jashtëzakonisht të forta me teknologjitë tona të përparuara të metalizimit të qeramikës . Bojëra të trasha metalike të filmit përdorin një formulë të fortë Moly-mangan (Mo / Mn) që është projektuar për qeramikë të oksidit. Materialet metalizuese përfshijnë një sërë metalesh të çmuara.

Për të përmbushur nevojat e ndryshme në përdorim të ndryshëm, ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të ndryshme të metalizimit, të metalizimit tipik si më poshtë:

1. Bazë qeramike + Metalloid me molibden / Mangan (Mo / Mn) .................................... . bazë 2.Ceramic + argjend (Ag) plating

3. Substrati qeramik + Copper (Cu) plating ........................................ .......................................... 4. Baza qeramike + Mo / Mn metalizimi + Nickle (Ni) plating

5. Bazë bazë qeramike + metalizim Tungsten (W) + Gold (Au) plating

Metallized Alumina Ceramic Ring

Tiparet e kryeministrit:

● Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes Hermeticiteti i jashtëzakonshëm dhe ngushtësia e ajrit Izolimi i madh elektrik dhe rezistenca e lartë e volumit

Rezistencë superiore ndaj korrozionit dhe pa ndryshk Prona të mira goditjeje të nxehta dhe përçueshmëri të ulët termike

Capability:

Furnizim me shumëllojshmëri të konfigurimeve të ndryshme komplekse Madhësia e vogël e pjesës deri në disponueshmërinë madhore të pjesës së madhe

Tolerancë e përgjithshme ndaj aftësive të saktësisë së lartë Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë .

Aplikimet:

Përdoret gjerësisht në tubat e rrymës elektrike , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linear linear, tubat e tubave, p hotomultipliers, c omponents për izolatorët dhe sensorë.

Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Metallized ceramic insulatorCeramic metallization spacerMetallized Ceramic DiscCeramic Coil Base


Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized CeramicsFAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere