Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar > Avancuar Unaza qeramike të metalizuar për komponentët elektrikë

Avancuar Unaza qeramike të metalizuar për komponentët elektrikë
Avancuar Unaza qeramike të metalizuar për komponentët elektrikë

Avancuar Unaza qeramike të metalizuar për komponentët elektrikë

Çmimi i njësisë: USD 2.5 - 4 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: Pure White

Type: Ceramic Tube Insulator

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Surface Finish: Glazed

Feature: High Bonding Strength

Application: High Voltage/high Current Feedthru

Metallization Type: Base Layer With Mo/Mn Metallisation

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 10,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 100,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong

përshkrim i produktit

Unaza qeramike e metalizuar për tiristorët është bërë zakonisht nga qeramika e oksidit të aluminit, të dyja sipërfaqet përfundimtare të veshura me një metalizim si shtresë bazë, e cila metalizacioni tipik është molibdenum magnezia, atëherë duhet të nxirret në furre me temperaturë të lartë për të formuar një film në sipërfaqen specifike , më pas merren me një electroplating nickle.

Ne jemi të aftë për të prodhuar tuba metalikë të ndryshëm qeramike, metalike qeramike, tub metalizues qeramik, mëngë qeramike metalizuar nga dimensione të ndryshme, dizajn të ndryshëm, veshje të ndryshme metalike në sipërfaqe. Metoda kryesore e formimit mbulon shtypjen e thatë, injektimin, shtypjen ISO ose shtypjen e nxehtë.

Pjesa e vogël e vogël deri në një pjesë të madhe të madhësisë është disponueshmëria, min. diametri mund të jetë 1mm, diametri më i madh është deri në 250mm. Plating tipike si më poshtë:

1. Trupi i parë qeramike + Mo / Mn metalizimi ........................................ ........................... 2. Trupi qeramik i papërpunuar + Metalizimi Mo / Mn + Plating Nickle

Metallized Alumina Ceramic Ring


Ne jemi të aftë të ofrojmë tub me qeramikë të metalizuar me saktësi të lartë nëpërmjet bluarjes, përpunimit të CNC, prerjes dhe kështu me radhë në proceset dytësore. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0.001 për gjatësi, +/- 0.01 për diametër të brendshëm dhe të jashtëm .

Tiparet e kryeministrit:

lidhjes dhe brazing forca jashtëzakonshme hermeticity dhe ngushtësi ajrit Great izoluese elektrike Superior corrision Rezistencë të shkëlqyer

Vetitë e mira shoku termike

Capability:

Furnizim me shumëllojshmëri të konfigurimeve të ndryshme komplekse Madhësia e vogël e pjesës deri në disponueshmërinë madhore të pjesës së madhe

Toleranca standarde ndaj një aftësie të saktë të lartë Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë .

Aplikimet:

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit elektrik , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linear linear, tubat e tubave, p hotomultipliers, c omponents për izolatorët dhe sensorë.

Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

2 Pin Metallized Ceramic PartMetallized Ceramic InsulatorMetallized Ceramic SubstrateMetal Coated Ceramic Insulator

Rrjedha kryesore e prodhimit të bisedave

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere