Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar > Unazë qeramike me oksid alumini të oksiduar me metal të lartë

Unazë qeramike me oksid alumini të oksiduar me metal të lartë

Unazë qeramike me oksid alumini të oksiduar me metal të lartë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

port: Shenzhen Port,HongKong Port

përshkrim i produktit

Përshkrim:

Për të bërë forcën lidhëse më të fortë ndërmjet metalit dhe qeramikës së metalizuar, nevojiten disa procese sekondare, të tilla si bluarja e sheshtë në të dyja anët, atëherë do të ketë një sheshe shumë ideale. Një unazë qeramike me precision të lartë metalike në qeramikë të oksidit alumium mund të formohet me shtypje të thatë, nxehtë të ngutshme dhe injeksion myk. Dizajni i thjeshtë për konfirgurim të komplikuar është në dispozicion për të furnizuar.

Metalizimi tipik që ne ofrojmë:

1. Unazë qeramike me rrymë + Metalizim Mo / Mn 2. Unazë qeramike me rrymë + Metallo metalike Mo / Mn + Plating me nikel

3. Ring unazë qeramike + Mo / Mn metallization + Plating Silver 4.Raw unazë qeramike + Tunsten metallization + Gold plating


Tiparet e kryeministrit:

● Forcë lidhëse e shkëlqyeshme

Hermeticiteti i jashtëzakonshëm

Izolim i madh elektrik

Rezistenca e shkëlqyeshme e korrigjimit

Vetitë e mira shoku termike


Capability:

Varësia e furnizimit me konfigurime të ndryshme komplekse

Madhësia e vogël e pjesës deri në disponueshmërinë madhore të pjesës së madhe

Toleranca standarde ndaj një aftësie të saktë të lartë

Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë .

Aplikimet:

1, Tubat e rrjetit elektrik 2, Ndërprerësit e vakumit 3, Pajisjet e rapeutikës 4, Accelerators mjekësore lineare 5, Tubat e fuqisë 6, Fotomultiplikuesit 7 , Përbërësit për izolatorët dhe sensorët


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere