Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Rrethi qeramik i oksiduar i aluminit të metalizuar

Rrethi qeramik i oksiduar i aluminit të metalizuar

Çmimi i njësisë: USD 3 - 5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,HongKong Port,Shanghai Port

përshkrim i produktit

Rrethi qeramik i oksiduar i aluminit të metalizuar

Metalizmi aplikon një shtresë metalike të trashë në një zonë specifike të trupit qeramik, ose në substrat qeramike. Metalizmi kryesor përmban molibden dhe tungsten. Qeramika e metalizuar nga Jinghui ka karakteristika superiore të lëmimit për shkak të ngjyrave tona unike të formulës dhe pajisjeve metalizuese, kështu që të gjitha këto qeramika të metalizuara ofrojnë forcë lidhëse të jashtëzakonshme dhe hermeticitet ideal.

Pas metalizimit, një shtresë metalike e trashë aplikohet në shtresën e metalizuar ose duke përdorur metoda tradicionale të plating, ose me dorë duke përdorur një shtresë të bazuar në oksid nikeli për të përmirësuar lagështirën e saj. Metalizimi dhe trashësia e nikelit maten gjithmonë duke përdorur teknologjinë XRF për të siguruar që i plotëson specifikimet.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevoja të ndryshme nga klientë të ndryshëm, ai metalizim tipik si më poshtë:

1. Unaza qeramike unazë + Metalizim Mo / Mn ........................................ ........ 2. Unaza qeramike e rrumbullakët + Metalizim Mo / Mn + pllaka nikeli

Unaza qeramike 3.Raw + metalizim Mo / Mn + plating argjendi ................... 4. Unaza qeramike e rrumbullakët + metalizim tunsten + plating ari

Metallized Alumina Ceramic Ring

Karakteristikat kryesore:

Strength Forcë e shkëlqyeshme e lidhjes Herm Hermetësia e jashtëzakonshme dhe ngushtësia e ajrit insulation Izolim i shkëlqyeshëm elektrik dhe rezistencë e vëllimit të lartë

Resistance Rezistencë korrozioni superiore dhe pa ndryshk properties Karakteristika të mira të goditjes termike dhe përçueshmëri e ulët termike

Capability:

● Furnizoni shumëllojshmëri konfigurimesh komplekse të ndryshme size Madhësi e vogël e pjesës në disponueshmëri shumë të madhe të pjesës

Toler Toleranca e përgjithshme ndaj aftësisë me precizion të lartë Prototipimi ndaj aftësisë së prodhimit në masë .

Aplikimet:

Përdoret gjerësisht në tubat e rrjetit të energjisë , ndërprerësit e vakumit, përshpejtuesit linearë m edikalë, tubat e energjisë, hotomultipliers p ,

c omponentët për izoluesit dhe sensorët.

Përbërësit qeramikë të metalizuar të lidhur

Metallized Ceramic Washer Ceramic Metalization Tube Metallized Ceramic Tubing


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating. unë

t na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta