Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar > Unazë qeramike metalizuar aluminit për komponentët elektrikë

Unazë qeramike metalizuar aluminit për komponentët elektrikë

Unazë qeramike metalizuar aluminit për komponentët elektrikë

Çmimi i njësisë: USD 1.65 - 3 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Coating Type: Ni, Ag Plating Optional

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermeticity

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,HongKong Port,Shanghai Port

përshkrim i produktit

Unazë qeramike metalizuar aluminit për komponentët elektrikë

Ne ofrojmë një qeramikë të hollë ose të trashë qeramikë të metalizuar në oksidet e aluminit, oksid zirconium, beryllia ose nitride alumini qeramike.

Me bojrat tona të bëra nga shtëpia dhe pajisjet e avancuara të metalizimit, ne mund të merremi me një shumëllojshmëri të qeramikës së metalizuar, përfshirë tubat e metalizuar të qeramikës, unazën e metalizuar të qeramikës, substratin metalik të qeramikës dhe kështu me radhë.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevojat e ndryshme të aplikacioneve të ndryshme, për metalizimin tipik si më poshtë:

1. Baza qeramike + metalizimi i Mo / Mn ......................................... 2. Bazën e qeramikës + Metalizimin e Mo / Mn + Plating Nickle

3. Baza qeramike + Metalizimi Mo / Mn + Plating Silver .................... 4. Bazë qeramike + Metallization Tunsten + Plating Gold Metallized Alumina Ceramic Ring

Përveç kësaj, ne ofrojmë një përzgjedhje të proceseve të saktësisë, si bluarja e imët, përpunimi i CNC, prerja me lazer. Kjo na ndihmon të bëjmë dimensionet me tolerancë të ngushtë, gjithashtu na ndihmojnë të kemi aftësi të mjaftueshme për kontrollin e kostos.

Tiparet e kryeministrit:

● Fuqia e shkëlqyeshme e lidhjes ........... ● Hermetizëm i jashtëzakonshëm dhe ngushtësia e ajrit ............... ● Izolimi i madh elektrik dhe rezistenca e lartë e volumit

● Rezistencë e lartë e korrozionit dhe e lirë e ndryshkut .......................................... ........ ● Prona të mira të goditjeve termike dhe përçueshmëri të ulët termike

Capability:

● Ofron shumëllojshmëri të konfigurimeve të ndryshme komplekse ........................................... .............................. ● Madhësia e vogël e pjesës deri në disponueshmërinë madhore të pjesës shumë të madhe

● Tolerancë e përgjithshme ndaj aftësive të saktësisë së lartë ........................................... ...................................... Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë .

Aplikimet:

1, Tubat e rrjetit elektrik 2, Ndërprerësit e vakumit 3, Pajisjet e rapeutikës 4, Përshpejtuesit linearë mjekësorë 5, Tubat e fuqisë 6, Fotomultiplikuesit

7 , Përbërësit për izolatorë dhe sensorë

Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Metalized Ceramic Parts Metallization Alumina Cylinder For Vacuum Interrupter Metallized Ceramic Substrate Metallized Ceramic Insulator


Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Unaza Qeramike e Metallizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere