Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Qeramikë metalike të personalizuara për aplikime elektronike

Qeramikë metalike të personalizuara për aplikime elektronike
Qeramikë metalike të personalizuara për aplikime elektronike
Qeramikë metalike të personalizuara për aplikime elektronike

Qeramikë metalike të personalizuara për aplikime elektronike

Çmimi i njësisë: USD 1.65 - 2.5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: Pure White

Type: Customised

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Surface Finish: Glazed

Feature: High Bonding Strength

Application: High Voltage/high Current Feedthru

Metallization Type: Base Layer With Mo/Mn Metallisation

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 10,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 100,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong

përshkrim i produktit

Qeramikë metalike të personalizuara për aplikimet elektronike

Qeramika e metalizuar është përdorur gjerësisht në aplikimet elektronike për shkak të izolimit të shkëlqyeshëm, tensionit anti-tension të lartë dhe vetive aktuale të mira mekanike dhe rezistencës kimike.

Ajo luan një rol kyç të lidhjes prej metaleve në brazing metalike, prej metali në brazing qeramike, është më e lehtë për të marrë një ngushtësi shumë të mirë të gazit.

Në dispozicion është pjesë e vogël e vogël deri në madhësi të madhe, min. diametri mund të jetë 1mm, diametri më i madh është deri në 800mm. Plating tipike si më poshtë:

1. Trupi i parë qeramike + Mo / Mn metalizimi ........................................ .................. 2. Trupi qeramik i papërpunuar + Mo / Mn metalizimi + Plastifikimi i nikeleve

3. Trupi fillestar qeramik + Ag (argjend) plating ....................................... .................... 4. Trupi qeramik i papërpunuar + W (Tungsten) metalizimi + Au (ari) plating

Ne jemi të aftë të ofrojmë tub metalik të qeramikës me saktësi të lartë, substrate metalike të qeramikës, disqe qeramike të metalizuar, unazë metalike të qeramikës nëpërmjet një shumëllojshmëri të bluarjeve të imëta, përpunimit të CNC, proceseve të prerjes. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0.001 për gjatësi, +/- 0.005 për diametër të brendshëm dhe të jashtëm .

Metallized ceramics

Parametrat kryesore teknike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Features:

Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Low norma rrjedhje High Insulation Forca High aktuale / tension rezistenca Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk

Forca e lartë mekanike Zgjerimi i ulët termik

Aplikimi tipik:

Është përdorur gjerësisht në tub shkarkimit të gazit, Ndërprerësit vakum, tuba Electron, thyristors vakum, tuba valë Udhëtimi, strehim Dioda, tuba X-ray dhe kështu me radhë.


Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Metallized ceramic circuit Metalized ceramic isolator Metallized ceramic tube MoMn metallizing ceramic insulator

Vërejtje: Ne jemi të specializuar në shumëllojshmëri të izolant qeramike të metalizuar, çdo OEM, kërkesat ODM janë të mirëseardhura.

Grafiku kryesor i prodhimit

Ne kemi pajisje gjithëpërfshirëse për prodhim nga inkuadrimi në electroplating, na ndihmon të bëjmë mirë qëndrueshmërinë dimensionale, gjithashtu na ndihmon të ofrojmë një kosto më konkurruese.


Manufacturing Process For Metallized Ceramics


FAQ:

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë e mbështesim kërkesën për porosi sipas dimensioneve të ndryshme, dizajnit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?
A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere