Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Përpunimi i trupit Alumina i mbuluar me plating ag
Përpunimi i trupit Alumina i mbuluar me plating ag
Përpunimi i trupit Alumina i mbuluar me plating ag
Përpunimi i trupit Alumina i mbuluar me plating ag

Përpunimi i trupit Alumina i mbuluar me plating ag

Çmimi i njësisë: USD 28 - 40 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 10,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 20,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Përpunimi i trupit të aluminit të mbuluar me plating Ag

Trupi qeramik i metalizuar i përpunuar për sistemin e pastrimit të ujit është i famshëm për forcën e tij të lartë të lidhjes, ngushtësinë e gazit të ideve, mekanizmin dhe vetitë elektrike. Shumica e kohës, pllaka argjendi dhe nikeli si një zgjedhje popullore për plating të jashtëm.

Ne jemi të aftë të merremi me shumëllojshmëri të dizajnit të ndryshëm, diskut të ndërlikuar strukturor të metaleve të qeramikës përmes përpunimit, prerjes lazer dhe bluarjes, këto procese precize prodhimi na ndihmojnë të arrijmë një saktësi shumë të mirë të dimensionimit të të gjithë këtyre përbërësve të metalizuar të qeramikës.

Metallized ceramic cylinder

Lloji standard i metalizimit:

1. Trup i qeramikës së papërpunuar + Metalizim Mo / Mn ........................................ ............ 2. Pllaka e papërpunuar e qeramikës + pllaka Ag (Argjend)

3. Trupi qeramik i papërpunuar + Metalizim Mo / Mn + plating i Ni (nikël) ....................... 4. Trupi i papërpunuar qeramik + metalizim W (Tungsten) + Plating Au (ari)

5. Nënshtresa e qeramikës së papërpunuar + Plating Sn (Tin)

Disponueshmëria e parametrave kryesorë

Leak rate
≤ 1×10^11 Pa•m3 / s
Metal layer tensile strength
Over than 150Mpa
Volume Resistivity
Over than 108Ω•cm
Cofficient of thermal expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10^6 /°C
Insulation breakdown
Over than 18kV/mm (D•C)
Dielectric constant
9~10(1MHz, 20°C)
Visual quality: 1. No cracks, no bubbles;  2. Evenly distributed glaze;  3. No contamination

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar:

1. Lidhje e lartë / forcë braziliane ...................................... 2. Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

3. Fortësia e lartë mekanike, forca e izolimit .............. 4. Anti-kimike, anti-plakje pa gërryerje

Zbatimi tipik i qeramikës së metalizuar:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Mbërthecësit e rrëshqitjes, banesat Thististor, ambientet diodë, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X dhe kështu me radhë.


Grafiku kryesor i rrjedhës së prodhimit

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues . Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?
Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. A prodhoni pjesë të tjera të përparuara qeramike?

Përgjigje: Po, ne gjithashtu përqendrohemi në prodhimin e pllakave të përparuara qeramike, tubave qeramikë, vulave qeramike dhe qeramikës së tekstilit.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta