Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Modeli i vogël Al2o3 izolues qeramike metalizuese

Modeli i vogël Al2o3 izolues qeramike metalizuese
Modeli i vogël Al2o3 izolues qeramike metalizuese

Modeli i vogël Al2o3 izolues qeramike metalizuese

Çmimi i njësisë: USD 0.65 - 0.8 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 500,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Izolatori qeramik metalik është bërë zakonisht nga qeramika e oksidit të aluminit, sepse forca izoluese e saj e shquar, tension i lartë anti-lartë dhe i lartë, karakteristikat mekanike, rezistente ndaj plakjes dhe zgjat jetën e shërbimit.

Ky lloj i komponentit qeramik punon një media bashkimi ndërmjet qeramikës dhe metalit nëpërmjet lidhjes dhe procesit të brazingut.

Ne jemi në gjendje të merremi me diversitetin e dizajnit të ndryshëm, izoluesin e komplikuar strukturor të metalizuar të qeramikës nëpërmjet përpunimit, prerjes dhe bluarjes me lazer, këto procese të prodhimit me saktësi na ndihmojnë të arrijmë një saktësi shumë të mirë të dimensioneve të të gjitha këtyre qeramikës metalike.

Lloji i metalizimit:

1. Disk Raw Ceramic + Mo / Mn metallization ........................................ 2. Disk Raw Ceramic + Plating Silver

3. Disk Raw Ceramic + Copper bakri .......................................... ..... 4. Disk Raw qeramike + Tin plating

5. Disk Raw qeramike + Metalizimi Mo / Mn + plating nikel ............... 6. Disk Raw qeramike + metallization W + plating ari

Tiparet e kryeministrit:

Forca e lidhjes / brazingut të lartë ........................................... ..................... 2.Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum

3. Forca e lartë mekanike, forca izoluese ................................. 4.Anti-kimike, anti-plakje pa korrozioni

Parametrat kryesore të disponueshmërisë

Leak rate
Less than 1×10^11 Pa•m3 / s
Metal layer tensile strength
Over than 150Mpa
Volume Resistivity
Over than 108Ω•cm
Coefficient of thermal expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10^6 /°C
Insulation strength
Over than 18kV/mm (D•C)
Dielectric constant
9~10(1MHz, 20°C)
Visual quality: 1. No cracks, no bubbles;  2. Evenly distributed glaze;  3. No contamination
Aplikimi tipik:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings Dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë Udhëtimi, unaza izolues dhe cilindër, tuba X-ray dhe kështu me radhë.

Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Vërejtje: Ne prodhojmë një shumëllojshmëri të substratit metalik të qeramikës, unazën e metalizuar të qeramikës, tub metalik të qeramikës, disk metalik të qeramikës dhe kështu me radhë.

Insulation metallised ceramic rings Metallized ceramic disc Metallized ceramic disk Al2O3 metallized substrate

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating.

Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere