Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Disk metalik qeramike për bashkim metalesh me qeramike

Disk metalik qeramike për bashkim metalesh me qeramike
Disk metalik qeramike për bashkim metalesh me qeramike

Disk metalik qeramike për bashkim metalesh me qeramike

Çmimi i njësisë: USD 2 - 5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 500,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Disk metalik qeramike për bashkim metalesh me qeramike

Disk metalik i qeramikës mbështjellë një plating metali në zonën e caktuar të të dy anëve, ose një anë, dhe pastaj kuruar atë në temperaturë të lartë për të formuar film hollë / trashë. Ajo luan një rol në qeramikën e metalit për bashkimin e qeramikës së bashku.

Ne jemi të aftë të merremi me diversitetin e dizajnit të ndryshëm, diskun metalik të komplikuar metalik të qeramikës përmes përpunimit, prerjes dhe bluarjes me lazer, këto procese të përpiktë të prodhimit na ndihmojnë të arrijmë një saktësi shumë të mirë të dimensioneve të të gjitha këtyre komponentëve të metalizuar të qeramikës.

Lloji i metalizimit:

1. Disk Raw Ceramic + Mo / Mn metallization ........................................ ........ 2. Disk Raw Ceramic + Plating Silver

3. Disk Raw Ceramic + Copper bakri .......................................... .............. 4. Disk Raw Ceramic + Tin plating

5. Disk Raw Ceramic + Mo / Mn metallization + nickeling plating ......................... 6. Disk Raw qeramike + metalizim W + plating ari

Tiparet e kryeministrit:

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazing ............................................ .............................. ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum

● Forca e lartë mekanike, forca izoluese .......................................... ● Anti-kimike, anti-plakje pa korrozioni

Aplikimi tipik:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings Dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë Udhëtimi, unaza izolues dhe cilindër, tuba X-ray dhe kështu me radhë.

Të afërta Qeramikë metalizuar

Metallized ceramic base Metallized ceramic body Metallized ceramic tube Welding ceramics

Vërejtje: Ne prodhojmë një shumëllojshmëri tubesh metalike të qeramikës, nënshtresën metalike të qeramikës, unazën e metalizuar të qeramikës përveç disk metalik të qeramikës.


Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating.

Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere