Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Tubat qeramike të lëmuara të lëmuara për Tubat e Rrjetit të Energjisë Elektrike

Tubat qeramike të lëmuara të lëmuara për Tubat e Rrjetit të Energjisë Elektrike
Tubat qeramike të lëmuara të lëmuara për Tubat e Rrjetit të Energjisë Elektrike
Tubat qeramike të lëmuara të lëmuara për Tubat e Rrjetit të Energjisë Elektrike

Tubat qeramike të lëmuara të lëmuara për Tubat e Rrjetit të Energjisë Elektrike

Çmimi i njësisë: USD 10 - 20 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 10 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Standard or custom-made

Material: Min. 95% Alumina

Color: Pure White

Type: Ceramic Tube Insulator

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Surface Finish: Glazed

Feature: High Bonding Strength

Application: High Voltage/high Current Feedthru

Metallization Type: Base Layer With Mo/Mn Metallisation

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 100,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong

përshkrim i produktit

Tubat qeramike të lëmuara të lëmuara për Tubat e Rrjetit të Energjisë Elektrike

Tuba metallized qeramike për tubat e rrjetit të energjisë është bërë zakonisht nga qeramika oksid alumini, dy sipërfaqe në fund të veshura me një METALLISATION si shtresë bazë cilin METALLISATION tipik është magnezi Molybdenum-, atëherë ajo duhet të shërohet në furrën temperaturë të lartë në atmosferë të reduktuar për të formuar një film në sipërfaqen specifike, më pas merren me electroplating.

Ne kemi prodhuar tuba metalikë të ndryshëm qeramike, unazë metalike të qeramikës, përbërës vakum qeramike, substrate të metalizuar të qeramikës dhe izolant qeramik metalik nga dimensione të ndryshme, dizajn të ndryshëm, veshje të ndryshme metalike në sipërfaqe. Metodat kryesore të formimit përfshijnë shtypjen e thatë, derdhjen me injeksion qeramike, presionin ISO dhe shtypjen e nxehtë.

Pjesa e vogël e vogël e pjesës deri në madhësi të madhe të pjesës, t min. Diametri i qeramikës metallized mund të jetë 1mm, diametri më i madh është deri në 800mm. Plating tipike si më poshtë:

1. Trupi qeramik + Metalizimi i Mo / Mn ......................................... ..................................... 2. Trupi qeramik + Metalizimi Mo / Mn + Plating nickle

3. Trupi qeramik + Ag plating ........................................... .................................................. .......... 4. Trupi qeramik + W metalizimi + Au plating

5. Nënshtresa qeramike + plating bakri

Metallized ceramic isolator

Parametrat kryesore teknike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination
Karakteristikat:

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Shkalla e ulët e rrjedhjes Fuqia e lartë e izolimit Forca e lartë mekanike Zgjerimi i ulët termik

Rezistente ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum

Aplikacion:

Përdorur gjerësisht në interrupters vakum, tuba elektron, tub shkarkimit të gazit, vakum kondensator, thyristors vakum, mbitensionit, housings tiristorë, housings Dioda, tuba rrjetit të energjisë, Udhëtim tuba valë, unaza izolant dhe cilindër, tuba X-ray dhe kështu me radhë.

Qeramikë metalike të ngjashme

Vërejtje: Përveç tub metallized qeramike lart, ne gjithashtu ofrojmë një të gjerë të qeramikës të tjera metallized, si trup qeramike me metalizim, metallized C qeramike dhe kështu me radhë.

Metallized ceramic insulatorMetallized ceramic discDBC alumina ceramic substrateAlumina metalized body

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit të qeramikës metallized nga formësimin për electroplating.

Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues

Manufacturing Process for Metallized CeramicsFAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere