Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Alumina Metalized Isolator for Brazing Assembly

Alumina Metalized Isolator for Brazing Assembly
Alumina Metalized Isolator for Brazing Assembly
Alumina Metalized Isolator for Brazing Assembly
Alumina Metalized Isolator for Brazing Assembly

Alumina Metalized Isolator for Brazing Assembly

Çmimi i njësisë: USD 1.65 - 3 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Outer Plating: Nickle, Silver Plating Optional

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,HongKong Port

përshkrim i produktit

Alumina Metalized Isolator for Brazing Assembly

Në rast të zakonshëm, Izolatori i metalizuar i qeramikës është bërë nga një përbërje e mirë qeramike, të tilla si 95% alumin, 99% alumin ose më shumë pastërti. Ekziston një shtresë metalizimi si shtresë bazë për rritjen e lagështirës në procesin e brazingut në atmosferën e vakumit, atëherë metalizacioni do të mbulohet me një shtresë metalike specifike, siç janë plastifikimi i nikelit, plating argjendi, plating ari ose të tjera.

Industria Jinghui Ltd kanë qenë të përqëndruar në furnizimin me shumëllojshmëri të izolatorëve metalik të qeramikës për më shumë se 14 vjet, të gjitha komponentët e metalizuar që kemi furnizuar kanë provuar se çfarë:

1. Fuqia dhe hermetizmi i shkëlqyeshëm metalik- vulosës ..................... 2.Proven në aplikime ekstreme në të gjithë botën

3.Përputhja e qëndrueshme me të gjitha lidhjet e zakonshme të bakrit ................ 4. Kapaciteti i prodhimit të vëllimit të lartë dhe aftësia e madhe e pjesës Metallized Ceramic Isolator

Metalizimi tipik:

1. Trupi qeramike me argjend + plating argjendi ................ 2. Trupi qeramike qeramike + plating bakri .............. 3. Qeramike qeramike trup + Tin plating


4. Trupi qeramik i papërpunuar + Metalizimi Mo / Mn + plating me nikel ..................................... ............ .. 6. Trupi qeramik i para + metalizimi W + plating ari

Aplikimi tipik:

Përdoret gjerësisht në Insulators Feed-përmes, Headers, enë me fuqi të lartë, Disqet izolues, Unaza izolues dhe cilindra, çelsin Power, tuba valë udhëtimi, ndërprerësit vakum, dritare, tuba rrjetit të energjisë, tuba X-ray një nd kështu me radhë.

Të afërta Qeramikë metalizuar

Metalized ceramic tube Ceramic tube insulator for vacuum breaker Metallized ceramic base Ceramic body for Thyristor

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një të plotë të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q 4. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere