Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale
Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale
Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale

Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale

Çmimi i njësisë: USD 0.5 - 2 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White

  Metallization Type: Mo/Mn, W Optional

  Coating Type: Nickle,or Gold Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

  Type: Metallized Ceramic Base

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 500000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 1000000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,HongKong Port

përshkrim i produktit

Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale

Me vetitë e qeramikës së aluminit me pastërti të lartë dhe temperaturës së lartë të frekuencës së lartë, rezistencës kimike dhe mos deformimit në çdo kushte të rëndë pune, baza qeramike e metalizuar përdoret gjerësisht në prodhimin e komponentëve elektronikë. Mund të formohet nga formimi i injeksionit qeramik, presioni i thatë ose presioni i nxehtë.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevoja të ndryshme të klientëve të ndryshëm, ai lloji kryesor i metalizimit të përfshirë si më poshtë:

1. Trupi qeramik i papërpunuar + Molybdenum (Mo / Mn) + pllaka e nikilit (Ni) ...................... 2. Trupi i papërpunuar qeramik + Tungsten (W) + plating ari (Au)

3. Trupi qeramik i papërpunuar + Metalizim i molibdenit (Mo / Mn) vetëm .......................... 4. Trupi qeramik i papërpunuar + Plating vetëm argjendi (Ag)

Parametrat kryesorë të pjesëve të metalizuara qeramike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
150Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat kryesore të bazës së metalizuar të qeramikës:

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Zbatimi i pjesëve të metalizuara qeramike:

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugës, hapësirat e Thististor, hapësirat diodë, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X dhe kështu me radhë.


Përbërësit qeramikë të metalizuar të lidhur

Ne kemi prodhuar produkte të ndryshëm të përbërësve qeramikë të metalizuar, përfshirë unazën qeramike të metalizuar,

tub qeramik i metalizuar, tub qeramik i metalizuar dhe izolues qeramik i metalizuar.

Metallized alumina ceramic cover aluminum nitride ceramic wafer DBC alumina ceramic substrate


Pyetjet e bëra (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik .

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta