Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Komponenti i metalizimit qeramik i oksidit të aluminit me pastërti të lartë
Komponenti i metalizimit qeramik i oksidit të aluminit me pastërti të lartë

Komponenti i metalizimit qeramik i oksidit të aluminit me pastërti të lartë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong

përshkrim i produktit

Komponenti i metalizimit qeramik i oksidit të aluminit me pastërti të lartë

Komponenti qeramik i metalizuar funksionon si pjesë kryesore në pajisjen GDT për bashkimin e qeramikës deri te metali për hermeticitetin e vakumit. Ka shumë dizajn të ndryshëm për të përmbushur pajisje të ndryshme GDT, për të përmbushur aplikacione të ndryshme GDT. Në mënyrë që të përmbushim kërkesat e klientëve me aftësinë tonë të projektimit të mykut, na ndihmon të arrijmë një figurë të ndërlikuar të izolatorit qeramik të metalizuar.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur aplikime të ndryshme nga klientë të ndryshëm, ai lloji kryesor i metalizimit të përfshira si më poshtë:

1. Trup i qeramikës së papërpunuar + Metalizim Mo / Mn ........................................ ......................... 2. Trupi i papërpunuar qeramik + metalizim Mo / Mn (W) + pllaka nikeli

3. Trup i qeramikës së papërpunuar + Metalizim W + pllaka ari ....................................... .... 4. Trupi qeramik i ashpër + plating argjendi

Ne jemi të aftë të ofrojmë një larmi të pjesëve të qeramikës së metalizuar nga toleranca e përgjithshme ndaj atyre me precizion të lartë përmes bluarjes së imët, përpunimit CNC etj. Gjithashtu ne mund të ofrojmë shërbim prototiping me një sasi shumë të vogël.

Metallized Ceramics

Parametrat teknikë kyç të përbërësve të metalizimit qeramik

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat kryesore të përbërësve të metalizimit qeramik

● lidhjes High / brazing forcë Shkalla e ulët e rrjedhjes High Insulation forca Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Zbatimi tipik i përbërësve të metalizimit qeramik

Përdoret gjerësisht në tubin e shkarkimit të gazit, Mbartësit e Surge, ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, kondensatorin vakum, tiristorët vakum,

Shtëpi Thyristor, depo diodë, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindrat, tubat me rreze X dhe kështu me radhë


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized CeramicsFAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet 100% inspektimi kozmetik .

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta