Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Trupi i metalizuar me qeramikë alumini rozë
Trupi i metalizuar me qeramikë alumini rozë
Trupi i metalizuar me qeramikë alumini rozë
Trupi i metalizuar me qeramikë alumini rozë

Trupi i metalizuar me qeramikë alumini rozë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.MC.022

  Material: Min. 95% Alumina

  Color: White, Pink Optional

  Type: Industrial Ceramic Part

  Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

  Coating Type: Nickle Plating

  Thickness Of Metallization: 20~40um

  Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

  Precision Process: Fine Grinding

  Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

  Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong

përshkrim i produktit

Trupi i metalizuar me qeramikë alumini rozë

Ne jemi të aftë të ofrojmë një larmi të qeramikës së metalizuar nga toleranca e përgjithshme në precizion të lartë përmes bluarjes së imët, përpunimit CNC etj. Gjithashtu ne mund të ofrojmë shërbim prototiping me një sasi shumë të vogël.

Izolatori qeramik i metalizuar luan një rol shumë të rëndësishëm në shumë pajisje të ndryshme me vakum të lartë, sepse vetitë e tyre të jashtëzakonshme elektrike, mekanike dhe termike. Ne jemi në gjendje të prodhojmë një shumëllojshmëri të izoluesve të qeramikës së metalizuar, sipas vizatimit ose specifikimit të klientëve.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevoja të ndryshme nga klientë të ndryshëm, ai lloji kryesor i metalizimit të përfshira si më poshtë:

1. Trup i qeramikës së papërpunuar + Metalizim Mo / Mn ........................................ ............................ 2. Trupi qeramik i papërpunuar + Plating argjendi (Ag)

3. Trupi qeramik i rrumbullakët + plating i bakrit (Cu) ....................................... ................................ 4. Trupi qeramik i thyer + pllaka kallaji (Sn)

5. Trupi qeramik i papërpunuar + Metalizim i tungstenit (W) + plating ari (Au) ............................. 6 .Keramika e tharë trup + metalizim Mo / Mn + pllaka e nikelit (Ni) Metallized ceramic isolator

Parametrat teknikë kyç të trupit të metalizuar të qeramikës

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat kryesore të trupit të metalizuar të qeramikës

Shkalla e ulët rrjedhje ● lidhjes High / brazing Forca Forca të lartë Insulation Fortësi e lartë mekanike

Zgjerim i ulët termik Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistenca elektrike dhe ngushtësia e vakumit

Aplikimi tipik i trupit të metalizuar të qeramikës

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugëve të rrumbullakëta, hapësirat e Thyristor, ambientet e diodës, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat e izolatorëve dhe cilindrat, tubat me rreze X dhe kështu me radhëPërbërësit qeramikë të metalizuar të lidhur

Për më tepër, ne ofrojmë produkte të ndryshme të qeramikës së metalizuar, si tubi i metalizuar i qeramikës, substrati i metalizuar i qeramikës,

unaza qeramike e metalizuar, disk qeramik i metalizuar dhe kështu me radhë.

Alumina metalized body Alumina ceramic tube with Mo-Mn metallization Metallized ceramic disc


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta