Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Largjin e Lartë me Aliazh Metallized Alumina Washers qeramike

Largjin e Lartë me Aliazh Metallized Alumina Washers qeramike
Largjin e Lartë me Aliazh Metallized Alumina Washers qeramike

Largjin e Lartë me Aliazh Metallized Alumina Washers qeramike

Çmimi i njësisë: USD 0.6 - 0.85 / Bag/Bags
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 1000 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 100,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,HongKong Port,Shanghai Port

përshkrim i produktit

Lavatrice qeramike me alumin të lartë të pastërtisë

Rondele metalike të qeramikës zakonisht prodhohen nga qeramika të oksidit të lartë të pastërtisë, të cilat mbulojnë një plating metali në seksionin e caktuar sipas kërkesave të klientëve.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit, kryesisht duke përfshirë si më poshtë:

1. Trupi bazë qeramike + Mo / Mn metalizimi ........................................ ...... 2. Trupi bazë qeramike + Mo / Mn metallization + Nickle (Ni) plating

3. Trupi bazë qeramike + Silver (Ag) plating ....................................... .......................... 4. Trupi bazë qeramike + metalizim tungsten (W) + Gold (Au) plating

Ne ofrojmë një qeramikë të gjerë metalike, si tuba metalike të qeramikës, substrate metalike të qeramikës, unazë metalike të qeramikës, disk metalik të qeramikës dhe një shumëllojshmëri izolantesh metalike të qeramikës në teknologjinë e vakumit të lartë. Ne mbështesim prototyping në prodhimin e vëllimit të lartë, çfarëdo një grumbull shumë të vogël gjyqi, ose një prodhim masiv shumë të madh. Ne jemi në gjendje ta arrijmë atë pa probleme.

Metallized ceramic isolator

Parametrat kryesore teknike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination
Përparësitë

● High lidhjes forca High Insulation forca Shkalla e ulët rrjedhje High aktuale / tension rezistenca Rezistent ndaj korrozionit pa ndryshk

Forca e lartë mekanike Zgjerimi i ulët termik

Aplikacion:

Përdorur gjerësisht në ndërprerësit vakum, tuba Electron, tub shkarkimit të gazit, kondensator vakum, thyristors vakum, arresters mbinxehje, housings tiristor, housings Dioda, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtim, unaza izolues dhe cilindër, tuba me rreze X dhe kështu me radhë

Qeramikë metalike të ngjashme

Metallized ceramic cylinders Metallized ceramic insulators Metallized ceramic rings Ceramic components with metallization


Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi një linjë prodhimi të plotë në shtëpi për qeramika metalike nga formimi në electroplating. Kjo mund të na ndihmojë të sigurojmë më shumë produkte cilësore dhe me kosto më të efektshme.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


Përparësia jonë prodhuese

Çdo pjesë e qeramikës metallized jashtë çdo grumbull do të kryhet në mënyrë rigoroze inspektimit para se të anijeve, ne jemi krenar për cilësinë dhe shkallën e s a t i s tion faktor klientit arrin 95%.

Workshop and quality guarantee


FAQ

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mund të mbështesim kërkesat e bëra sipas porosisë sipas dimensioneve të ndryshme, projektimit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Pyetje 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet kualiteti?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere