Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Izolator qeramik Al2O3 i metalizuar për Feedthru me tension të lartë
Izolator qeramik Al2O3 i metalizuar për Feedthru me tension të lartë
Izolator qeramik Al2O3 i metalizuar për Feedthru me tension të lartë
Izolator qeramik Al2O3 i metalizuar për Feedthru me tension të lartë

Izolator qeramik Al2O3 i metalizuar për Feedthru me tension të lartë

Çmimi i njësisë: USD 5.5 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Application: High Voltage/high Current Feedthru

  Material: Alumina, Zirconia, Beryllia Optional

  Metallization Type: Molybdenum, Tungsten Optional

  Coating Type: Nickle, Silver, Gold Plating Optional

  Color: Pure White, Pink, Red, Grayish

  Thickness Of Metallization: Thickness Range From 15~40um

  Thickness Of Plating: Thickness Range From 0.2~70um

  Surface Finish: External Surface To Be Glazed

  Precision Process: Fine Grinding, CNC Machining

Additional Info

  paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  prodhimtari: 50,000pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 100,000pcs/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong

përshkrim i produktit

Izolator qeramik Al2O3 i metalizuar për Feedthru me tension të lartë

Ne prodhojmë një shumëllojshmëri të izoluesve qeramikë të metalizuar me specifikime të ndryshme, si tub qeramik i metalizuar , unaza qeramike e metalizuar , substrate qeramike e metalizuar dhe kështu me radhë. Këto qeramika të metalizuara janë bërë nga oksid alumini, oksid zirkoni ose qeramikë beryllia përmes shtypjes së thatë , formimit të injeksionit ose presionit të nxehtë.

Ne mund të vazhdojmë me madhësi të vogël për pjesë të mëdha, për min. diametri mund të jetë 1 mm, diametri më i madh është deri në 800 mm. Për të përmbushur nevojat e ndryshme të klientëve, ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit, ato tipike si më poshtë:

1. Metalizimi i bazës qeramike + Molibden (Mo / Mn) ................................... 2. Qeramike metalizim baze + Mo / Mn + pllaka e nikelit (Ni)

3. Pllaka qeramike + pllaka argjendi (Ag) ........................................ ........................ 4. Baza qeramike + metalizim tungsteni (W) + plating ari (Au)

Ne ofrojmë izolues të qeramikës së metalizuar me precizion të shkallës së ndryshme kur të keni nevojë për këta përbërës qeramikë të jenë shumë të saktë, këto përbërës qeramikë me vakum do të procedohen më tej përmes përpunimit , bluarjes, përpunimit CNC para metalizimit në prodhimin e sitit. Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0,001 për gjatësinë, +/- 0.005 për diametrin e brendshëm dhe të jashtëm .

Metallized ceramics

Parametri teknik kyç i izolatorit qeramik të metalizuar

Leak Rate

1x10-11Pa.m3/s

Metal Layer Tensile Strength

150Mpa

Volume Resistivity

108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(5 ~ 8.0) × 10-6 /°C

Insulation Strength

18kV/mm (DC)

Dielectric Constant

9~10(1MHz, 20°C)

Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles;  2. Evenly distributed glaze;  3. No contamination

Karakteristikat kryesore të qeramikës së metalizuar

Strength Fortësia e lartë e lidhjes / lëmshit midis pjesëve qeramike dhe përbërësve metalikë

Shkalla e ulët e rrjedhjes dhe shtrëngimi shumë ideal i ajrit dhe hermeticiteti i gazit pas lëmimit

Forca të lartë izolim, vlera të larta dielektrike të cilat përshtaten për tension të lartë dhe aplikimit të monedhës

Forca e lartë mekanike, forca flextural mund të jetë 320MPa, ngurtësia mund të jetë 1700HV

Koeficienti i ulët i zgjerimit termik, është nga 5 ~ 8 × 10 -6 / ° C

Stability Stabiliteti kimik i cili mund t'i rezistojë çdo ambienti të ashpër në kushte të acideve të forta, alkaline

Zbatimi tipik i izolatorëve qeramikë të metalizuar

Përdoret gjerësisht në ndërprerësit vakum, Tubat elektrone, tubi i shkarkimit të gazit, kondensatori vakum, tiristorët vakum,

Arrestuesit e rrugës, hapësirat e Thististor, hapësirat diodë, tubat e rrjetit elektrik, tubat e valëve udhëtuese, unazat izoluese dhe cilindri, tubat me rreze X dhe kështu me radhë .


Biseda kryesore e rrjedhës prodhuese

Ne kemi një gjithëpërfshirje të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramikën e metalizuar nga formimi në elektroplating.

Na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar të ofrojmë një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mund të mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe metalizimit dhe plating.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj.

P 3. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

P 4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?

Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

P 5. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta