Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar të përshtatur me saktësi të lartë

Izolues qeramike të metalizuar të përshtatur me saktësi të lartë
Izolues qeramike të metalizuar të përshtatur me saktësi të lartë
Izolues qeramike të metalizuar të përshtatur me saktësi të lartë

Izolues qeramike të metalizuar të përshtatur me saktësi të lartë

Çmimi i njësisë: USD 6 - 8 / Piece/Pieces
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Min. 95% Alumina

Color: White, Pink Optional

Type: Industrial Ceramic Part

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Precision Process: Fine Grinding

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,HongKong Port,Shanghai Port

përshkrim i produktit

Izolues qeramike të metalizuar të përshtatur me saktësi të lartë

Insulator qeramike metalizuar luan një rol shumë të rëndësishëm në shumë pajisje të ndryshme vakum për shkak të pronave të tyre të mrekullueshme elektrike, mekanike dhe termike. Ne jemi në gjendje të prodhojmë një shumëllojshmëri të përbërësve qeramikë të vakumuar sipas vizatimeve ose specifikimeve të klientëve, si tubat e metalizuar të qeramikës, substrate metalike të qeramikës, disqet qeramike të metalizuar, unazën e metalizuar të qeramikës dhe kështu me radhë.

Ne ofrojmë një përzgjedhje të llojeve të metalizimit për të përmbushur nevojat e ndryshme nga konsumatorë të ndryshëm, si dhe llojet kryesore të metalizimit që përfshihen si më poshtë:

1. Trupi qeramike me argjend + plating argjendi .......................................... .................................................. 2. Trupi qeramik i rrafshët + plating bakri

3. Trupi qeramik i rrafshët + Plastifikimi i kallajit .......................................... .................................................. ... 4.Ramoni qeramike trup + Mo / Mn metallization

Trupi qeramik i rrafshët + Mo / Mn (W) metalizimi + plating nikel ................................. 6 Trupi i qeramikës së para + metalizimi W + plating ari

Ne jemi të aftë të furnizojmë një shumëllojshmëri të pjesës metalike të qeramikës nga toleranca e përgjithshme ndaj atyre me saktësi të lartë nëpërmjet përpunimit të hollë, përpunimit të CNC, etj. Gjithashtu, ne mund të sigurojmë një shërbim prototyping me një sasi shumë të vogël të sasisë.

Metallized ceramics

Parametrat kryesore teknike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination

Karakteristikat:

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Shkalla e ulët e rrjedhjes Fuqia e lartë e izolimit Forca e lartë mekanike Zgjerimi i ulët termik

● Rezistente ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum

Aplikacion:

Është përdorur gjerësisht në interrupter vakum, kondensatorë vakum / Thyristors, tuba rrjetit të energjisë, tuba valë udhëtojnë, xixëve surge tub dhe kështu me radhë.


Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Metallized ceramic disc DBC alumina ceramic substrate Special type metallization ceramic bushing Ceramic metallization sleeve


Grafiku kryesor i prodhimit

Ne kemi në shtëpi të plotë të pajisjeve të prodhimit për qeramika metalizuar nga formimi në electroplating. Kjo na ndihmon të bëjmë konsistencën dimensionale shumë mirë. Gjithashtu, duke na ndihmuar për të ofruar një çmim konkurrues.

Manufacturing Process for Metallized CeramicsFAQ:


Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë e mbështesim kërkesën për porosi sipas dimensioneve të ndryshme, dizajnit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q 4. Po në lidhje me transportin dhe datën e dërgesës?
A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet cilësia?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.


Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere