Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar > Komponent qeramike me vakum aktual

Komponent qeramike me vakum aktual

Komponent qeramike me vakum aktual

Çmimi i njësisë: USD 5 - 7.5 / Bag/Bags
Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Min. urdhër: 200 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Color: White, Pink Optional

Type: Metallized Ceramic Insulator

Metallization Type: Mo/Mn ,W Optional

Coating Type: Nickle Plating

Thickness Of Metallization: 20~40um

Thickness Of Plating: Thin Or Thick Film Avaiable

Feature: High Bonding Strength With Ideal Hermercity

Application: Ceramic To Metal Jointing Technology

Product Name: High Current Vacuum Ceramic Component

Precision Process: Fine Grinding, CNC Machining

Additional Info

paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

prodhimtari: 50,000pcs/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,HongKong Port,Shanghai Port

përshkrim i produktit

Komponent qeramike me vakum aktual

Për të arritur qeramikën në metal që bashkohet me aplikimin, një shtresë metalike do të aplikohet në sipërfaqen specifike të komponentit qeramik, atëherë qeramika në metal, qeramika në qeramikë mund të jetë e bashkuar së bashku. Ne ofrojmë metalizime të ndryshme të tipit me veshje metalike përmes banding, shtypjes ekran, brushing, spërkatje, si Mo / Mn me nikel plating, Tungsten (W) me plating ari, plating argjendi.

Është bërë zakonisht nga oksidet e aluminit me min. Pastërtia 95%. Ky izolues metalik i qeramikës mund të formohet përmes shtypjes së thatë, me injeksion qeramike të injektimit dhe me presion të nxehtë. Me izolimin e tyre të jashtëzakonshëm të lartë, tensionin anti-lartë dhe pronat e tanishme të lartë, të gjithë ata luajnë një rol shumë të rëndësishëm në pajisjet me bazë vakumi.

Përveç qeramikës metalike, ne ofrojmë edhe pjesë të tjera të qeramikës, si komponente prej qeramike të zirkonit, vula qeramike, qeramika termostatike, qeramika e tekstilit, të ndryshme nga pllakat e avancuara qeramike dhe tuba qeramike e kështu me radhë.

Metallized ceramics

Parametrat kryesore teknike

Leak Rate
1x10-11Pa.m3/s
Metal Layer Tensile Strength
120Mpa
Volume Resistivity
108Ω•cm
Coefficient of Thermal Expansion
(6.5 ~ 8.0) × 10-6 /°C
Insulation Strength
18kV/mm (DC)
Dielectric Constant
9~10(1MHz, 20°C)
Cosmetic Quality:1. No cracks, no bubbles; 2. Evenly distributed glaze; 3. No contamination
Përparësitë

● Rezistencë e lartë e lidhjes / brazingut Shkalla e ulët e rrjedhjes Fuqia e lartë e izolimit Forca e lartë mekanike Zgjerimi i ulët termik

Rezistente ndaj korrozionit pa ndryshk ● Min. rezistencë elektrike dhe ngushtësi vakum

Aplikacion:

Përdoret gjerësisht në elektronikë, pajisje me vakum të lartë, teknologji mjekësore dhe teknologji të sensorëve, ushtarake, hapësira ajrore dhe kështu me radhë.

Përbërës të lidhur metalik të qeramikës

Ceramic metallized bushes Metallized substrate Ceramic body for Thyristor Metallized ceramic isolator

Vërejtje: Përveç komponentit qeramik të vakumit më lart, ne gjithashtu furnizojmë një sasi të ndryshme metalike të qeramike, disk metalik të qeramikës, substrate metalike të qeramikës, unaza qeramike të metalizuar dhe kështu me radhë.

Fluksi kryesor i prodhimit

Ne kemi pajisje të plota të prodhimit të brendshëm nga formimi në electroplating, çfarëdo, është një nevojë prototyping ose kosto projekt, ne besojmë se mund të ndihmojmë biznesin tuaj.

Manufacturing Process for Metallized Ceramics

FAQ:

Q 1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë e mbështesim kërkesën për porosi sipas dimensioneve të ndryshme, dizajnit dhe metalizimit dhe plating.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj.

Q 3. Sa zgjat procedura e tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q 4. Po në lidhje me transportin dhe datën e dërgesës?
A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune.

Q 5. Si të sigurohet cilësia?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mpling sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Kategoritë e Produktit : Qeramikë të metalizuar > Izolues qeramike të metalizuar

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere