Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pllaka izoluese me ngurtësi të lartë 96% 99% Pllaka qeramike Al2O3
Pllaka izoluese me ngurtësi të lartë 96% 99% Pllaka qeramike Al2O3
Pllaka izoluese me ngurtësi të lartë 96% 99% Pllaka qeramike Al2O3
Pllaka izoluese me ngurtësi të lartë 96% 99% Pllaka qeramike Al2O3
Pllaka izoluese me ngurtësi të lartë 96% 99% Pllaka qeramike Al2O3

Pllaka izoluese me ngurtësi të lartë 96% 99% Pllaka qeramike Al2O3

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: 95%, 99% Or 99.5% Alumina

  Color: White, Pink, Balck, Ivory

  Max. OD: 100mm

  Max. Overall Length: 100mm

  Thickness Specification: 0.3mm To 10mm Thick

  Precision Process: Laser Cutting, Machining, Polishing, Galzing

  Tolerance: Best To Be 0.01mm

  Certificate: ISO9001:2008, SGS

  Features: Excellent Insulation, Low Thermal Conductivity

  Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Pllaka izoluese me ngurtësi të lartë 96% 99% Pllaka qeramike Al2O3

Përshkrimi i pllakave qeramike al2o3

Al2O3, i njohur gjithashtu si alumina, është një material qeramik teknik i ngathët që përdoret rregullisht në një gamë të gjerë të aplikacioneve industriale. Pllakat qeramike Al2O3 shpesh formohen nga kaseta kasetë, të shtypura të thata ose izostatike të shtypura dhe të sintetuara nën temperaturë të lartë për të qenë një pllaka qeramike teknike e fortë dhe e dendur.
Ky lloj pllaka qeramike industriale mund të jetë prej alumini të pastërtisë së ndryshme shkon nga 95% në 99.8%, gjithashtu ne jemi në gjendje të kujdesemi për specifikime të ndryshme me porosi, përveç kompozimeve me porosi për aplikime komerciale dhe kërkimore dhe teknologjive të reja të pronarit.
Në mënyrë që të arrijmë një aplikim të veçantë, si rritja e forcës së izolimit, dielektrikut, montimit preciz, ne vazhdojmë gjithmonë me këto pllaka alumini qeramike me procesin sekondar me llojet tona të prodhimit të brendshëm të pajisjeve, duke përfshirë edhe lustrimin në formë diamanti, sipërfaqen me xham, përpunim me precizion të lartë dhe të metalizuar.
Ne kemi aftësinë në prodhimin e pllakave qeramike me madhësi të vogla dhe të mëdha al2o3, sido që të jetë, është një rast prototipimi ose një projekt me vëllim të lartë, mund t'ju ofrojmë një zgjidhje ideale. Përveç kësaj, ne po vazhdojmë me një shumëllojshmëri të fletëve qeramike, substrate qeramike, substrate të metalizuara qeramike.

Specifikimi i pllakave qeramike al2o3

Optional material Aluminum oxide, zirconium oxide, silicon nitride and silicon carbon
Maximum size 600mm x 500mm Thickness Range from 0.3mm to 30mm
Dimensional tolerance  Best to be 0.02mm Roughness Best to be Ra0.05
Surface treatment Lapping, fine ground, well-polished, glazing and metallizing

Karakteristikat kryesore të pllakave qeramike al2o3

1. Rezistencë e lartë e temperaturës, rezistencë e lartë ndaj veshjes

2. Paketa minimale e luftës, lakimi dhe zhvlerësimi

3. Qetë / shkëlqim i mirë me një trup të dendur të plotë

4. Karakteristikat fizike dhe kimike janë të qëndrueshme edhe në një mjedis të ashpër

5. Rezistencë e shkëlqyer ndaj goditjes termike. Përçueshmëri e lartë termike dhe koeficienti i shtrirjes termike të ngjashme me atë të silikonit

6. Karakteristikat e shkëlqyera të izolimit elektrik, tensioni i lartë i prishjes dielektrike

7. Rezistencë e shkëlqyeshme ndaj naftës dhe kimikateve

8. Forca e qëndrueshme e thyerjes, dhe më pak variancë në formë ose dimensione

Zbatimi i pllakës qeramike al2o3

Pllakat qeramike të aluminit përdoren kryesisht në pajisje me fuqi të lartë, tuba IC MOS, izolim termik me patentë IGBT, furnizim me energji me frekuencë të lartë, komunikim, pajisje mekanike, rrymë të lartë, tension të lartë, temperaturë të lartë dhe përbërës të tjerë të produkteve që kërkojnë izolim termik etj. në.


Të dhënat teknike. fletë

 Items Unit

95%

alumina

99.2%

alumina

99.5%

alumina

ZrO2

(Y-TZP)

SiC TiO2 Si3N4
Color   White Ivory Ivory White Black Black Gray
Density g/cm3 ≥3.60 ≥3.80 ≥3.85 ≥6.0 ≥3.21 ≥4.00 3.22
Water absorption % 0 0 0 0 0 0 0
Hardness HV 1500 1700 1700 1300 2500 800  
Flexural strength Mpa ≥320 ≥338 ≥379 1200 550 158 650
Compressive strength Mpa ≥2000 ≥2240 ≥2240 1990 3306 --- 2200
Max. service temperature 
(Non-loading)
1550 1600 1675 850 1600 1000 1200
Thermal conductivity W/(m.K) 24 29 30 2.5 150 5 25
Volume 
resistivity
Ω.cm > 10^14 > 10^14 > 10^14 > 10^11 10^5 10^12 > 10^14
Insulation strength kV/mm 18 18 19 17 --- 3.93 16
Dielectric constant - 9.5 9.5 9.7 29 --- 95 8.2


Forca jonë

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim substratin qeramik të përshtatur, pllakën qeramike, meshën qeramike sipas dimensioneve të ndryshme, modelin dhe formën.

Q2. Sa kohë mund të pres që të marr kampionin?
Përgjigje: Pasi të keni paguar tarifën e mostrës dhe të na dërgoni skedarë të konfirmuar, mostrat do të jenë gati për shpërndarje në 4 javë.

Mostrat do t'ju dërgohen përmes ekspresit dhe mbërrijnë brenda 3-5 ditëve të punës. Ju nuk mund të përdorni një llogari tuaj të shprehur ose të na parapërgatitni nëse nuk keni një llogari.

Q3. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?
Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.

Për disa mallra të rëndë, do të rekomandohet transporti i detit, do të zgjasë rreth 1 muaj, por gjithashtu varet nga vendi ku jeni.

Q4. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni i çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Q5. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues profesional. Ne jemi mirëpritur ngrohtësisht klientë nga e gjithë bota për të vizituar fabrikën tonë dhe të bashkëpunojnë me ne.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta