Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pllaka qeramike e rreshtimit të aluminit me pastërti të lartë
Pllaka qeramike e rreshtimit të aluminit me pastërti të lartë
Pllaka qeramike e rreshtimit të aluminit me pastërti të lartë
Pllaka qeramike e rreshtimit të aluminit me pastërti të lartë
Pllaka qeramike e rreshtimit të aluminit me pastërti të lartë

Pllaka qeramike e rreshtimit të aluminit me pastërti të lartë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: 95%, 99% Or 99.5% Alumina

  Color: White, Pink, Balck, Ivory

  Max. OD: 100mm

  Max. Overall Length: 100mm

  Thickness Specification: 0.3mm To 10mm Thick

  Precision Process: Laser Cutting, Machining, Polishing, Galzing

  Tolerance: Best To Be 0.01mm

  Certificate: ISO9001:2008, SGS

  Features: Excellent Insulation, Low Thermal Conductivity

  Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Pllaka qeramike e rreshtimit të aluminit me pastërti të lartë

Karakteristikat kryesore të pllakave qeramike të aluminit

1. Rezistencë me temperaturë të lartë deri në 2000 ℃ nën atometphere vakumi

2. Rezistenca e lartë ndaj konsumit është 276 herë në krahasim me çelik inox

3. Qetë / shkëlqim i mirë me një trup të dendur të plotë pa asnjë poroz

4. Lufta minimale, lakimi, deformimi dhe zhvlerësimi

5 . Karakteristikat fizike dhe kimike janë të qëndrueshme edhe në një mjedis të ashpër

6. Karakteristikat e shkëlqyera të izolimit elektrik, tension i lartë i prishjes dielektrike

7. Stabilitet i shkëlqyeshëm kimik dhe rezistencë ndaj naftës dhe acidit të fortë dhe alkalit

8. Forca e qëndrueshme e thyerjes, dhe më pak variancë në formë ose dimensione.

9. Rezistencë e shkëlqyer ndaj goditjes termike. Përçueshmëri e lartë termike dhe koeficienti i shtrirjes termike të ngjashme me atë të silikonit.

Specifikimi i pllakave të rreshtimit të qeramikës së aluminit

● Materiali: 96% alumin, 99% alumin, 99,5% alumin, zirconia opsionale
Ensions Dimensionet: Gjatësia anësore max. 600 mm x 500 mm , Trashësia mund të jetë 0.2 mm deri 30 mm
Treatment Trajtim sipërfaqësor: Tokë e imët, e lëmuar mirë, me xham ose metalizues

Përshkrimi i pllakave të rreshtimit të qeramikës së aluminit me pastërti të lartë

Tjegulla e rreshtave qeramike të aluminit zakonisht ngjitet ose ngjitet në tubin e çelikut në murin e brendshëm ose të jashtëm me ngjitës rrëshirë epoksi ngjitës rezistent ndaj temperaturës, duke formuar një shtresë të fortë anti-veshin duke ngrohur dhe kuruar.
Tub pllakash qeramike Al2O3 ka një shtresë shumë të njëtrajtshme të materialit qeramik të formuluar posaçërisht që ngjitet në brendësi të tubit dhe i jep një sipërfaqe shumë të lëmuar.
Tubat metalikë / çelik inox janë të vështirë të rezistojnë gërryerjes kimike, super rezistente ndaj konsumit, kështu që tubi metalik qeramik i dyfishtë është një tub hibrid duke përdorur metalin si një tub të jashtëm dhe një material qeramik për segmentet e tubave të brendshëm, të aplikuar së bashku për të shfrytëzuar të dy materialet ' Përparësitë. Prandaj, rezistencë e shkëlqyer ndaj rezistencës ndaj konsumit të qeramikës dhe rezistencës së lartë dhe rezistencës së metaleve mund të kombinohen mirë për të marrë një avantazh gjithëpërfshirës të rezistencës ndaj konsumit, rezistencës ndaj korrozionit dhe anti-shkallëzimit. Ato janë të përshtatshme për aplikime në kushte pune të veshjeve të rënda dhe është mirë të veshin materiale qeramike për mbrojtje dhe zgjidhje.
Ne kemi aftësinë për të prodhuar pllaka rreshtimi qeramike të aluminit me madhësi të vogla dhe të mëdha, çfarëdo qoftë, është një rast prototipimi ose një projekt me vëllim të lartë, mund t'ju ofrojmë një zgjidhje idealeTë dhënat teknike. fletë

 Items Unit

95%

alumina

99.2%

alumina

99.5%

alumina

ZrO2

(Y-TZP)

SiC TiO2 Si3N4
Color   White Ivory Ivory White Black Black Gray
Density g/cm3 ≥3.60 ≥3.80 ≥3.85 ≥6.0 ≥3.21 ≥4.00 3.22
Water absorption % 0 0 0 0 0 0 0
Hardness HV 1500 1700 1700 1300 2500 800  
Flexural strength Mpa ≥320 ≥338 ≥379 1200 550 158 650
Compressive strength Mpa ≥2000 ≥2240 ≥2240 1990 3306 --- 2200
Max. service temperature 
(Non-loading)
1550 1600 1675 850 1600 1000 1200
Thermal conductivity W/(m.K) 24 29 30 2.5 150 5 25
Volume 
resistivity
Ω.cm > 10^14 > 10^14 > 10^14 > 10^11 10^5 10^12 > 10^14
Insulation strength kV/mm 18 18 19 17 --- 3.93 16
Dielectric constant - 9.5 9.5 9.7 29 --- 95 8.2


Forca jonë

1. Aftësi në madhësi të vogël deri në madhësi të madhe me pajisje prodhuese gjithëpërfshirëse brenda-strehimit nga procesi sekondar.

2. Ofroni shërbim të personalizuar dhe urdhrin prototiping të mbështetur në rendin serial masiv të prodhimit në një afat të shkurtër.

3. Me stok të mjaftueshëm për dimensione standarde pllaka qeramike të aluminit, pllaka vendosëse qeramike dhe pllaka rreshtimi qeramik.

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.
P2: A dërgoni një mostër për ta kontrolluar?
Përgjigje: Patjetër, mostra është falas dhe grumbullohen mallra.
Q3: A është në dispozicion të ofroni produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.
Q4: Si të sigurohet cilësi?
Përgjigje: Dimensioni nga çdo grumbull do të bëhet inspektim i mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet një inspektim kozmetik 100%.
Q5: Me cilat produkte të tjerë merreni?
Përgjigje: Ne përqëndrohemi në një shumëllojshmëri tubash qeramike, substrate qeramike, çarçafë qeramikë, qeramikë tekstili përveç pllakave të rreshtave qeramike.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta