Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Përshtatur 95% 99% 99.5% Pllaka qeramike e aluminit
Përshtatur 95% 99% 99.5% Pllaka qeramike e aluminit

Përshtatur 95% 99% 99.5% Pllaka qeramike e aluminit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: 95%, 99% Or 99.5% Alumina

  Color: White, Pink, Balck, Ivory

  Max. OD: 100mm

  Max. Overall Length: 100mm

  Thickness Specification: 0.3mm To 10mm Thick, 0.3mm To 30mm Thick

  Precision Process: Laser Cutting, Machining, Polishing, Galzing

  Tolerance: Best To Be 0.01mm

  Certificate: ISO9001:2008, SGS

  Features: Excellent Insulation, Low Thermal Conductivity

  Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Përshtatur 95% 99% 99.5% Pllaka qeramike e aluminit

Pastërti e lartë një pllaka qeramike lumina posedon pikë të lartë shkrirjeje dhe ngurtësi të lartë, me rezistencë të shkëlqyeshme ndaj konsumit. Fortësia e aluminit është RAHRA85, e cila është e dyta vetëm për ngurtësinë e diamantit, dhe sipërfaqja është shumë e lëmuar me koeficient të ulët fërkimi.

Ne kemi furnizuar një gamë të gjerë të pllakave qeramike të aluminit në pastërti të ndryshme nga 95% në 99.8%, dizajn të personalizuar, madhësi specifike. Këto pllaka qeramike al2o3 formohen nga kallëp kasetë, presion i thatë dhe shtypje ISO. Në mënyrë që të kujdesemi për disa nevoja të veçanta, sipërfaqja mund të lëmohet, metalizohet ose prerë lazer sipas specifikimeve. Nëse keni ndonjë kërkesë në lidhje me pllaka qeramike të aluminit, ne besojmë se këtu do të gjeni një zgjidhje të dëshirueshme.

Specifikimi i pllakave qeramike të aluminit

● Materiali: alumina 96%, alumina 99%, alumina 99.5%, zirkonia, nitrat silikoni opsional
Ensions Dimensionet: Gjatësia anësore max. 600 mm x 500 mm, trashësia shkojnë nga 0.2 mm në 30 mm
Treatment Trajtim sipërfaqësor: tokë e imët, laps, diamant i lëmuar të jetë Ra0.1, i metalizuar, me xham
List Lista e kontrollit të madhësisë standarde me nivelin e stokut në aluminin 96%:

Karakteristikat kryesore të pllakave qeramike të aluminit

Hard Fortësi e lartë:

Fortësia e Rockwell është HRA80-90, ngurtësia është e dyta vetëm për diamantin, duke tejkaluar rezistencën e konsumit të çelikut dhe çelikut inox

Resistance Rezistencë super veshin

Rezistenca ndaj konsumit të qeramikës së oksidit të aluminit është 266 herë prej çeliku mangan dhe 171.5 herë prej gize të lartë të kromit

Më shumë peshë e lehtë

Dendësia e qeramikës së oksidit të aluminit është 3.6g / cm3, që është vetëm gjysma e asaj të çelikut, e cila mund të zvogëlojë në masë të madhe ngarkesën e pajisjeve.

Resistance Rezistencë e lartë e temperaturës

Materialshtë material ideal zjarrdurues, dhe maksimumi. temperatura e punës mund të jetë deri në 1750 ℃ ​​nën ulur në atestphere.

Stabiliteti Kimike

Inertiliteti kimik, alumina mund të funksionojë në kushte të ndryshme të mjedisit të ashpër, siç janë acidi i temperaturës së lartë dhe kushtet alkali.

Zbatime tipike të pllakave qeramike të aluminit

Paketat LED, Modulet e rrymës, Substratet për rezistencat e çipit, substratet HIC për shpërndarjen e nxehtësisë, substratet FAX për kokën e printerit termik,

Substrate për pjesë automobilistike, Substrate për aplikim të përgjithshëm të filmit të trashë, Substrate për pjesë sensorë, Substrate për pajisje elektronike


Të dhënat teknike. fletë

 Items Unit

95%

alumina

99.2%

alumina

99.5%

alumina

ZrO2

(Y-TZP)

SiC TiO2 Si3N4
Color   White Ivory Ivory White Black Black Gray
Density g/cm3 ≥3.60 ≥3.80 ≥3.85 ≥6.0 ≥3.21 ≥4.00 3.22
Water absorption % 0 0 0 0 0 0 0
Hardness HV 1500 1700 1700 1300 2500 800  
Flexural strength Mpa ≥320 ≥338 ≥379 1200 550 158 650
Compressive strength Mpa ≥2000 ≥2240 ≥2240 1990 3306 --- 2200
Max. service temperature 
(Non-loading)
1550 1600 1675 850 1600 1000 1200
Thermal conductivity W/(m.K) 24 29 30 2.5 150 5 25
Volume 
resistivity
Ω.cm > 10^14 > 10^14 > 10^14 > 10^11 10^5 10^12 > 10^14
Insulation strength kV/mm 18 18 19 17 --- 3.93 16
Dielectric constant - 9.5 9.5 9.7 29 --- 95 8.2

Forca jonë

1. Fabrika jonë zotëron në shtëpi lloje të gjithanshme të pajisjeve prodhuese nga përgatitja e lëndës së parë deri te makinat e proceseve dytësore.
2. Me mbi 15 vjet përvojë prodhuese të OEM, ODM, dhe me anëtarët profesionistë, të besuar dhe të përgjegjshëm të ekipit.
3. Sistemi i kontrollit të rreptë dhe të plotë të kontrollit të cilësisë, përfshirë IQC, IPQC, linjën OQC sipas sistemit të menaxhimit të cilësisë ISO.
4. Mbështetni nevoja speciale dhe të bëra me porosi, pavarësisht se çfarë është prototipizimi dhe R&D, apo kërkesa masive serike për uljen e kostos.
5. Ofrimi i shumë përzgjedhjes së materialeve qeramike teknike, përfshirë aluminin, zirkoninë, karbidin e silikonit, steatitin, mullitin, karbidin e silikonit.
6. Ne kemi të bëjmë me çdo rast për të rritur konkurrencën e klientëve, dhe për të bërë rritjen e biznesit të tyre.
7. Sigurimi i përbërësve qeramikë me një ndalesë, përfshirë tubat qeramikë, shufrat qeramike, pllaka qeramike industriale, izoluesit e ndryshëm qeramikë.

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.
Q2: Kur do ta dërgoni?
Përgjigje: Nëse produktet janë në ruajtje, ne do të dërgojmë brenda 48 orëve
Q3: Kur mund ta marr çmimin?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin.
Ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me hetimin tuaj si përparësi.
Q4: A është në dispozicion të ofroni produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim fletët qeramike të bëra me porosi, sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.
Q5: anyfarë produkti tjetër prodhoni?
A: Po, ne gjithashtu prodhojmë qeramikë të metalizuar, tuba qeramikë, përbërës qeramikë të zirkonisë, vula qeramike, qeramikë tekstili.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta