Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale > 95 lavaman ngrohje qeramike aluminit

95 lavaman ngrohje qeramike aluminit
95 lavaman ngrohje qeramike aluminit
95 lavaman ngrohje qeramike aluminit
95 lavaman ngrohje qeramike aluminit
95 lavaman ngrohje qeramike aluminit

95 lavaman ngrohje qeramike aluminit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Color: White, Pink, Balck, Ivory

Min. Wall Thickness: 0.25mm

Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

Application: Ceramic Waser, Ceramic Disc, Heat-sink Plate

Material: Varity Of Different Grade Alumina

Precision Process: Drilling, Fine Grinding, Machining

Max. Size: 600mm

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Llamba ngrohëse qeramike Alumina

Përshkrim:

Llamba e nxehtësisë qeramike është një pjesë qeramike për shpërndarjen e nxehtësisë në pajisjet elektrike.

Avantazhet kryesore të lavamanit të nxehtësisë qeramike:
1. Kapaciteti termik i qeramikës është i vogël me shpërndarje të drejtpërdrejtë të nxehtësisë.
2. Karakteristika më e madhe e lavamanit të nxehtësisë qeramike është me strukturë mikroporoze të vetë qeramikës, duke rritur në masë të madhe zonën e ftohjes në kontakt me ajrin, duke rritur ndjeshëm efektin e ftohjes.
3. Me izolim të lartë, rezistencë të lartë të temperaturës, rezistencë oksidimi, rezistencë ndaj acidit dhe alkalit, rezistencë ndaj goditjeve termike dhe koeficient të ulët të zgjerimit termik sigurojnë qëndrueshmëri në varësi të mjedisit të lartë dhe të ulët të temperaturës ose mjedise të tjera të ashpra.
4. Lavaman ngrohje qeramike Alumina mund të parandalojë në mënyrë efektive ndikimin anti-statike, thithjen e valës dhe pluhurit.
5. Vëllimi i vogël me peshë të lehtë, ndërkohë, nuk do të ketë shumë hapësirë ​​në pajisje;
6. Nxehja e nxehtësisë qeramike është bërë nga qeramika të oksidit të oksidit të eko-miqësore, pa asnjë substancë të fortë.


Forca jonë: Përfitimi i klientëve

● Çmimi konkurrues për pjesët standarde ● Kosto efektive

● Niveli i mjaftueshëm i stokut për tipet standarde ● Niveli i ulët i aksioneve me kosto kursimi

● Përgjigje e shpejtë me shpërndarje fleksibël ● Orari i prodhimit fleksibël

● Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë ● Mbështetjen e një grumbullimi të vogël ose të një procesi gjyqi

● Ofrimi ose propozimi i një zgjidhje optimale ● Konsulencë informacioni teknik


Ne do të jemi me ju në çdo kohë nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me rondele qeramike, pllaka qeramike, fletë qeramike, çipin qeramike dhe disk qeramike në qeramikë oksid alumini, Ju lutemi besoni se do të merrni shërbimin më profesional dhe më serioz.


Produkte të ngjashme

Ceramic heat sinkCeramic sink heatCeramic heat sinkCeramic heat sink

Shërbimi ynë

Why choose usAvantazhi ynë

Company Profile

Workshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere