Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Lavatrice izoluese e qeramikës së aluminit me pastërti të lartë
Lavatrice izoluese e qeramikës së aluminit me pastërti të lartë
Lavatrice izoluese e qeramikës së aluminit me pastërti të lartë
Lavatrice izoluese e qeramikës së aluminit me pastërti të lartë
Lavatrice izoluese e qeramikës së aluminit me pastërti të lartë

Lavatrice izoluese e qeramikës së aluminit me pastërti të lartë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 5000 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: 95%, 99% And 99% Alumina Optional

  Color: White

  Specification: Custom Made

  Precision Process: Fine Grind

  Features: High Electric Insulation

  Application: Work As Insulation Washer

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 1,000,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen

përshkrim i produktit

Lavatrice izoluese qeramike e aluminit me pastërti të lartë

Lavatrice qeramike izoluese elektrike e lartë është bërë nga qeramika e oksidit të aluminit, e cila është një nga materialet më të larta të kostos më të lartë teknike qeramike. Qeramika Alumina ofron rezistencë të lartë izolimi, rezistencë ndaj tensionit, forcë të lartë, përçueshmëri të mirë termike, humbje dielektrike, karakteristika të qëndrueshme elektrike të performancës elektrike, është një zgjedhje ideale për izolatorë elektrikë qeramikë me tension të lartë dhe me rrymë të lartë.

Ne jemi në gjendje të ndërtojmë shumëllojshmëri të rondele për izolim qeramik, sipas vizatimit dhe specifikimit të klientit përmes presionit të thatë, ose shtypjes së nxehtë me trup të dendur qeramik , ndonjëherë, ne do të përdorim disa procese prodhuese me precizion të lartë për t'u marrë me këto rondele qeramike, siç janë bluarja e imët, prerja me precizion të lartë dhe shpimi. Farëdo që është një projekt prototiping ose që kushton më poshtë. Të gjitha rondelet qeramike që prodhuam kanë një qëndrueshmëri dimensionale shumë uniforme.

Specifikimi i rondele qeramike industriale

Material Lëndë e parë: qeramika e aluminit, qeramikës së zirkonisë, nitridit të silikonit, karabit të silikonit, steatite opsionale

aftësi Dimensional: diametri max mund të jetë 300mm, trashësi shkojnë nga 0.25mm në 30mm

Metodat lëkundshëm: të thatë të ngutshme, hot ngutshme, të ftohtë isotatic ngutshme, injeksion qeramike derdhur disponueshmëria

Trajtim sipërfaqësor: lapping, lustrim fine, diamant-si lustrim, lustrim, Metallizing dhe kështu me radhë

Precision përpunimi: fine rëndë, prerja fine, shpimit fine, machining CNC

Karakteristikat kryesore:

Performancë e mirë e izolimit dhe rezistencë e lartë e temperaturës

Nëse jeni duke kërkuar për disa rondele izoluese qeramike. Ju lutem mos ngurroni të na kontaktoni. Ne do të përpiqemi të bëjmë çmos që t'ju ofrojmë cilësi dhe shërbim cilësor si pritshmërinë tuaj.Përparësia jonë

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.
Q2: Kur do ta dërgoni?
Përgjigje: Nëse produktet janë në ruajtje, ne do të dërgojmë brenda 48 orëve
Q3: Kur mund ta marr çmimin?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin.
Ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me hetimin tuaj si përparësi.
Q4: A është në dispozicion të ofroni produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim fletët qeramike të bëra me porosi, sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.
Q5: anyfarë produkti tjetër prodhoni?
A: Po, ne gjithashtu prodhojmë qeramikë të metalizuar, tuba qeramikë, përbërës qeramikë të zirconia, vula qeramike, qeramikë tekstile.


Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta