Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Saktësi 99,5% Alumina dhe Qarkullues Qeramik Alumina
Saktësi 99,5% Alumina dhe Qarkullues Qeramik Alumina
Saktësi 99,5% Alumina dhe Qarkullues Qeramik Alumina

Saktësi 99,5% Alumina dhe Qarkullues Qeramik Alumina

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 5000 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Suitable

  Material: 95%, 99% And 99% Alumina Optional

  Color: White

  Specification: Custom Made

  Precision Process: Fine Grind

  Features: Excellent Electrical Insulation

  Application: Work As Insulating Component In Electrical Devices

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 1,000,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 2,000,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Saktësi 99,5% Alumina dhe Qarkullues Qeramik Alumina

Përshkrimi i shufrës qeramike të aluminit

Blloqet qeramike të aluminit janë bërë nga qeramika 95%, 99% ose 99.5% oksid alumini, është formuar zakonisht duke shtypur të thatë me trup të dendur qeramik.

Ne jemi në gjendje të ndërtojmë shumëllojshmëri të bllokut qeramik, sipas vizatimit dhe specifikimit të klientit, ndonjëherë, do të përdorim disa procese prodhuese me precizion të lartë për t'u marrë me këto shufra dhe blloqe qeramike, si bluarje të imëta, copëzim të recizionit të lartë dhe shpim. Farëdo që është një projekt prototiping ose që kushton më poshtë. I gjithë blloku qeramik që prodhuam ka një qëndrueshmëri dimensionale shumë uniforme.

Përveç kësaj, ne kemi furnizuar me pllaka qeramike alumine, fletë qeramike alumine, substrate qeramike alumini , pllaka rreshtimi qeramike alumine dhe kështu me radhë.


Karakteristikat Kryesore të shufrës dhe bllokut qeramik të aluminit

● Shkathtësia super e sipërfaqes së punës të jetë 0.01 mm

Unmatch rezistencën e konsumit me ngurtësi ekstrodinare, është 276 herë sesa çelik inox

izolimin lartë dielektrike, kjo është material ideal në tension të lartë, kushtet e larta aktuale

rezistencë të lartë temperaturë, ajo mund të përballojë deri në 2000 ℃ nën atmostphere vakum

korrozioni rezistente jashtëzakonshme, pastërti të lartë aluminit mund të punojnë edhe nën acidit të ndryshme të fortë dhe alkali


Specifikimi i shufrës dhe bllokut qeramik të aluminit

1. Disponueshmëria e materialit: me një përzgjedhje të shkallës së pastërtisë nga 95% në 99.8%

2. Aftësia e dimensionit: madhësi e vogël në aftësi të madhësive të mëdha, maksimumi. dimensioni mund të jetë 800 mm x 600 mm

3. Toleranca: Toleranca e gjatësisë anësore mund të jetë +/- 0.01 mm, toleranca e trashësisë mund të jetë 0.005 mm

4. Mbarimi i sipërfaqes: laps, lustrim i mirë, lustrim, gdhendje lazer, metalizim


Pse na zgjodhet ne?

1. Pajisjet prodhuese gjithëpërfshirëse brenda shtëpive

Makinat tona kryesore të prodhimit përfshijnë makinën shtypëse ISO, makinerinë e thatë shtypëse, makineritë e derdhura me injeksion qeramik, makineritë e thata të shtypjes, furrën e shkrirjes me temperaturë të lartë, makineritë e imëta bluarëse, makinat CNC, metalizimin dhe elektroplimin e linjave të prodhimit.

2. Prodhimi i përgjigjes së shpejtë dhe propozimi profesional

Ne rregullisht u përgjigjemi citateve për pjesë qeramike teknike me porosi brenda 12 orëve. Me mbi 15 vjet përvojë prodhuese dhe njohuri, ne do të japim disa propozime teknike nëse është e nevojshme

3. Prototipizim i shpejtë në prodhimin e kalueshëm

Ne kemi pajisje të plotë prototipuese prodhuese për të ndihmuar në prodhimin e shpejtë të mostrave R & D në një kohë shumë të shkurtër. Gjithashtu, ne kemi mbi 20000 metra katror punë pune për të arritur prodhimin në masë.

4. Sistemi i rreptë i kontrollit të cilësisë dhe ekipi i sigurimit të cilësisë

Të gjitha proceset janë në përputhje me sistemin e menaxhimit të cilësisë ISO9001: 2008, ne kemi udhëzime të rrepta të IQC, IPQC, QA dhe OQC. Për më tepër, kemi prezantuar CPK, AQL në procesin e prodhimit dhe inspektimit.

Workshop and quality guaranteeFAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1: kindsfarë lloje të lëndës së parë për pllaka vendosëse qeramike ju ofroni?
A: Përveç qeramikës së aluminit, ne gjithashtu prodhojmë pllaka vendosëse qeramike në të dy nitride silikoni dhe karbid silikoni.
Q2: A keni aftësi për të prodhuar pjata të personalizuara për vendosjen e qeramikës?
Përgjigje: Po, ne mbështesim pllaka vendosëse qeramike të formësuara ose të veçanta, zakonisht duke përfshirë vendosës të sheshtë, vendosës konveks.
Q3: Sa kohë mund të marr një mostër për kontrollimin e cilësisë?
Përgjigje: Nëse ne kemi disa mostra në stroage, mostrat mund të sigurohen në 3 ditë pune pas marrjes së kërkesës nga klientët.
Nga ana tjetër, do të marrim 4 ~ 5 javë për të prodhuar mostrat sipas specifikimit të klientëve për ta përgatitur atë.
Q4. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?
Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune.
Për disa mallra të rëndë, do të rekomandohet transporti i detit, do të zgjasë rreth 1 muaj, por gjithashtu varet nga vendi ku jeni.
Q5. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues i drejtpërdrejtë me makina prodhuese të plota. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë nëse është në dispozicion.
Q6. Cilat përbërës të tjerë teknikë qeramikë furnizoni?
Përgjigje: Ne jo vetëm që prodhojmë pllaka qeramike al2o3, por prodhojmë edhe qeramikë të metalizuar, mulli qeramike, vula qeramike.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta