Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Raundi i shtypur i thatë 99,5% Disc Alumina Qeramike

Raundi i shtypur i thatë 99,5% Disc Alumina Qeramike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.CS.006

  Material: 99.5% Alumina

  Color: Ivory

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Min. Wall Thickness: 0.25mm

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Max. OD: 300mm

  Application: Ceramic Lining Tray, Ceramic Setter

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

përshkrim i produktit

Raundi i shtypur i thatë 99,5% Disc Alumina Qeramike

Ky disk i avancuar qeramik është bërë prej aluminit 99.5% i cili u formua nga shtypja e thatë me cilësi shumë të dendur dhe të lëmuar. Ne ofrojmë madhësi të vogël me disk qeramik me madhësi të madhe alumine në trashësi të personalizuar nga 0.25 mm në 30 mm, max. diametri mund të jetë 300 mm. Gjithashtu, përdoren përzgjedhje të ndryshme të lëndëve të para, kryesisht duke përfshirë zirkoninë, karbidin e silikonit, nitridin e silikonit dhe nitratin e aluminit.

Përveç kësaj, ne mund të prodhuesit një shumëllojshmëri të formave të ndërlikuara, duke përfshirë konveks, konkave dhe kështu me radhë. Për të përmbushur aplikimin e ngurtë të klientëve, nevojitet një bluarje precize e sheshtë për të arritur që rrafshimi të jetë 0.001 mm dhe toleranca e trashësisë të jetë 0.01 mm. Për më tepër, ne ofrojmë procese të tjera sekondare, të tilla si lustrim, diamant , prerje, prerje, metalizim për lidhjen qeramike në metal dhe përpunimin CNC për të arritur nevojat specifike të klientëve.


Pse të zgjidhni Jinghui?

-Orientimi ndaj klientit përgjithmonë

Ne përqëndrohemi në rritjen dhe konkurrencën e biznesit të klientëve tanë, çfarëdo qoftë, është një rast i vogël, ose kërkesë në shkallë të gjerë.

Manner Mënyra dhe sensi rigoroz i "cilësisë"

Peopledo person në fakultet e kupton "Pa cilësi, pa gjithçka" dhe "Cilësia është jeta e zhvillimit të ndërmarrjeve"

● Ekipi profesional dhe veteran

Menaxhimi ynë i lartë dhe inxhinierët e vjetër të gjithë kanë mbi 20 vjet e përbërësve të përparuar qeramike të lidhura.

Machines Makinat prodhuese të plota dhe gjithëpërfshirëse

Ne zotërojmë pajisje prodhuese kompensuese nga përgatitja e lëndës së parë, formësimi, shkrirja në proces sekondar.


Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh):

Q1: A keni aftësi për të prodhuar pllaka të personalizuara të diskut me qeramikë?

Përgjigje: Po, ne mbështesim disqe qeramike të bëra me porosi ose të veçantë, zakonisht duke përfshirë dizajnin e sheshtë, konveks dhe konkav.

P2: Cilat lloje të lëndës së parë për disk qeramik siguroni?

Përgjigje: Përveç aluminit disk qeramik, ne gjithashtu prodhojmë disqe qeramike të zirkonisë, disk nitrid silikoni dhe disk karbid silikoni.

Q3: Sa kohë mund të marr një mostër për kontrollimin e cilësisë?

Përgjigje: Nëse ne kemi disa mostra në stroage, mostrat mund të sigurohen në 3 ditë pune pas marrjes së kërkesës nga klientët.

Nga ana tjetër, do të marrim 4 ~ 5 javë për të prodhuar mostrat sipas specifikimit të klientëve për ta përgatitur atë.

Q4. Si e siguroni cilësinë në sitin tuaj?
Përgjigje: Ne kemi prezantuar vlerën e CPK në linjën e prodhimit dhe AQL në procesin e inspektimit, gjithashtu është i nevojshëm inspektimi i mostrave të të gjitha grupeve.

Q5. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues i drejtpërdrejtë me makina prodhuese të plota. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë nëse është në dispozicion.

Q6. Cilat përbërës të tjerë teknikë qeramikë furnizoni?

Përgjigje: Ne jo vetëm që prodhojmë disk qeramik al2o3, por edhe prodhues të metalizuar qeramikë, tuba qeramikë, mulli qeramike, qeramikë tekstili.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta