Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Fletë qeramike e hollë me temperaturë të lartë 96% Alumina Al2O3

Fletë qeramike e hollë me temperaturë të lartë 96% Alumina Al2O3

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.CS.004

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Material: 96% Alumina, 99% Alumina

  Color: White, Ivory, Pink

  Max. Size: 500mm X 600mm

  Precision Process: Fine Grinding, Machining, Polishing

  Wall Thickness: Range From 0.20 Mm To 20mm

  Application: Ceramic Circuit Board, Ceramic Setter

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port

përshkrim i produktit

Fletë qeramike e hollë me temperaturë të lartë 96% Alumina Al2O3

Karakteristikat kryesore të fletës qeramike të aluminit:

1. Rezistencë e mirë ndaj goditjes termike, më e madhe se 220 T (℃) nën ngritjen e shpejtë të temperaturës dhe ftohjes

2. Përçueshmëri e lartë termike prej alumini 96%, deri në 24 W / mk me 25 ℃, fitshtë i përshtatshëm për aplikimin e izolimit të nxehtësisë
3. Vrazhdësi e mirë në sipërfaqe, edhe nëse rrafshimi i fletës qeramike me madhësi të madhe të jetë 0.05 mm pas bluarjes precize
4. Fortësi e lartë dielektrike, humbje e ulët konstante dielektrike dhe humbje dielektrike. Shtë një material ideal për fijet izoluese.
5. Prerja me lazer ose prerja e makinerive precize bën një tolerancë të ngushtë.

Specifikimi i fletëve qeramike

● Materiali i disponueshëm: alumini 96%, alumina 99%, alumini 99.5%, zirkonia, nitrid silikoni, karbid silikoni opsional
Ensions Dimensionet: gjatësia anësore max . 500 mm x 600 mm , Trashësia mund të jetë 0.15 mm deri 20 mm
Treatment Trajtim sipërfaqësor: Tokë e shkëlqyeshme, diamant - si e lëmuar të jetë Ra0.05, Metalizim, me xham

Përshkrimi i fletëve qeramike të aluminit

Ne kemi bërë alumina (oksid alumini, Al2O3) çarçafë qeramikë për mbi 15 vjet nën kontrollin e rreptë të cilësisë me materiale të zgjedhura me kujdes qeramikë të lartë të pastër duke filluar nga 95% në 99.8%.
Të gjitha këto fletë alumine ofrojnë veti të jashtëzakonshme të izolimit elektrik, përçueshmërisë termike, forcës së thyerjes dhe rezistencës së temperaturës së lartë. Për më tepër, një nga vetitë unike është vrazhdësia e saj e shkëlqyeshme në sipërfaqe të jetë Ra0.2 e cila rezulton me forcë të shkëlqyer ngjitëse me një film të hollë dhe metalizim të trashë filmi për shkak të grimcave të imëta, gjithashtu mund të luajë një rol shumë të rëndësishëm në procesin e shkrirjes të cilat funksionojnë si vendosës qeramike alumine.
Metodat e rregullta të formimit që përdorim përfshijnë kallëp kasetë, presion izostatik, presion të thatë. Kemi të bëjmë me një shumëllojshmëri të seleksionimit të trashësisë nga aftësia për madhësi të vogël në madhësi të madhe. Me llojet tona gjithëpërfshirëse të pajisjeve prodhuese, ne kemi aftësi nga prototyping në prodhimin masiv në një afat të shkurtër.


Customized alumina ceramic plate99.5% alumina ceramic discLarge size alumina ceramic sheet


Pse na zgjodhet ne?

+ 10+ vjet përvojë prodhuese në OEM, ODM .................... R R & D i fuqishëm, aftësia e prodhimit në masë
Types Lloje të pajisjeve prodhuese gjithëpërfshirëse brenda shtëpisë ............ system Sistemi dhe proceset rigoroze të kontrollit të cilësisë
★ tejkaluar para-shitjes dhe pas shitjes shërbimi ................................... përmbahen të gjitha urdhërat si përparësia e parë

FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.
P2: A dërgoni një mostër për ta kontrolluar?
Një: Sigurisht, mostra është falas dhe grumbullohen mallra.
Q3: Kur mund ta marr çmimin?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin.
Ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me hetimin tuaj si përparësi.
Q4: A është në dispozicion të ofroni produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim fletët qeramike të bëra me porosi, sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.

Q5: anyfarë produkti tjetër prodhoni?

A: Po, ne gjithashtu prodhojmë qeramikë të metalizuar, tuba qeramikë, përbërës qeramikë të zirkonisë, vula qeramike, qeramikë tekstili.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Pllakë qeramike industriale

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta